Finansų ministerijos tarnautojai vaikams įkvėpė olimpinę dvasią

Sukurta : 2016-08-22 13:26:14
Finansų ministerijos tarnautojai vaikams įkvėpė olimpinę dvasią

Finansų ministrė Rasa Budbergytė drauge su ministerijos darbuotojais vakar aplankė Ukmergės rajono Tulpiakiemio kaime įsteigtą vaikų dienos centrą. Kartu su vaikais iš socialinės rizikos šeimų Finansų ministerijos darbuotojai surengė sporto varžybas bei dalijosi savo sportine patirtimi, padovanojo vaikams būtinas sportui priemones.

„Labai simboliška, kad tebevykstančių Rio de Žaneiro vasaros žaidynių metu olimpinė dvasia neaplenkia ir Tulpiakiemio kaimo vaikų dienos centro auklėtinių. Čia atvykome ne tik vaikams padovanoti nupirktas sportui reikalingas priemones, bet ir pabendrauti, paskatinti juos pamilti sportą, pasidalinti sportiniais patarimais. Sportiniai žaidimai moko kurti komandą, todėl sportas yra būdas sustiprinti tarpusavio bendravimą ir atkurti žmogiškąjį ryšį, kurio socialinės rizikos šeimų vaikams labiausiai trūksta“, – sakė finansų ministrė R. Budbergytė.

Finansų ministerija prieš kelias savaites prisijungė prie Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos ,,Už saugią Lietuvą”, siūlydama projektą ,,Ugdykime Lietuvos ateities olimpiečius!”. 

R. Budbergytė džiaugėsi, kad Finansų ministerijos darbuotojai aktyviai sportuoja bei dalyvauja bėgimo, dviračių maratonuose, žaidžia futbolo ir krepšinio turnyruose. 

„Tikiuosi, kad toks neformalus bendravimas ir treniravimasis drauge su atvykusiais Finansų ministerijos ir jai pavaldžių institucijų specialistais, taps gražia tradicija, kuri gali padėti vaikams ugdyti svarbius socialinius įgūdžius.  Vaikams iš socialinės rizikos šeimų itin stinga bendravimo ir ryšio su suaugusiais, kurie jiems gali tapti savotišku pavyzdžiu. Ši Finansų ministerijos iniciatyva vertintina kaip tam tikra mentorystės programa, kuri šiandien laikoma itin efektyviu asmenybių ugdymo būdu“, – pažymėjo R. Budbergytė.

Tulpiakiemio vaikų dienos centro auklėtiniams padovanoti du dviračiai, kiekvienam vaikui atskira sportinė apranga, futbolo, krepšinio, tinklinio kamuoliai, badmintono raketės, lankai ir šokdynės. Šioms sporto priemonėms įsigyti naudoti savanoriškai Finansų ministerijos ir UAB Viešųjų investicijų plėtros agentūros darbuotojų paaukoti pinigai.