Globos namuose daugėja vaikų, o globėjų Šiauliuose nėra?

Sukurta : 2017-03-17 11:19:37

Šaltinis: Eva Kazlauskienė, www.etaplius.lt 

Šiauliuose viešėję prezidentūros atstovai domėjosi, kaip apskrityje sekasi įgyvendinti trečią mėnesį galiojančią Civilinio kodekso pataisą, pagal kurią iš šeimos paimti vaikai iki trejų metų į globos namus gali patekti tik išimtiniais atvejais ir būti juose ne ilgiau kaip tris mėnesius.

Iš šeimų paimtiems vaikams siūloma ieškoti alternatyvių globos būdų, t. y. laikinoji globa, laikinas apgyvendinimas šeimoje ar šeimynoje. Susitikimo dalyviai vieningai sutaria, kad vaiko paėmimas iš šeimos nesprendžia esminių problemų, o globos namuose augantys mažamečiai, sulaukę pilnametystės, palieka įstaigą neturėdami elementarių socialinių įgūdžių.

Sutikusios laikinaisiais globėjais tapti šeimos gauna valstybės dotaciją, atlyginimą už globą, pas juos vaiką galima apgyvendinti bet kuriuo paros metu, tačiau šeima negali rinktis vaikų, o privalo apgyvendinti bet kurį tuo metu iš šeimos paimtą vaiką. Tiesa, laikinoji globa negali trukti ilgiau nei 12 mėnesių, per tą laiką turi būti surasta šeima, ilgalaikis globėjas vaikui arba vaikas grąžinamas į šeimą.