Jonas Valančiūnas vaikams dovanojo civilizaciją

Sukurta : 2017-11-16 10:48:24
Jonas Valančiūnas vaikams dovanojo civilizaciją

Šaltinis: Daiva Baronienė, www.lzinios.lt

Garsus krepšininkas Jonas Valančiūnas savo gimtojo Utenos rajono Užpalių vaikų dienos centrą aprūpino būtiniausiais dalykais – į šio centro patalpas pagaliau tiekiamas vanduo, įrengtas sanitarinis mazgas, netrukus bus sumontuota ir dušo kabina.

Utenos rajono Užpalių vaikų dienos centras, anot jo įkūrėjos Utenos rajono garbės pilietės Nijolės Rimkevičienės, kitaip nei daugelis mūsų šalyje vaikams įkurtų centrų, skirtas visiems, ne tik nepriteklių patiriančių šeimų vaikams.

Tačiau į šį mediniame namuke įkurtą vietos vaikų ypač pamėgtą centrą reikėdavo kibirais nešioti vandenį norint arbatos išsivirti ar rankas nusiplauti. Gamtinių reikalų prispirti vaikai turėjo bėgioti į kieme esančią išvietę. Tačiau nuo rytojaus visų šių buitinių problemų nebeliks, nes krepšinio žvaigždės J. Valančiūno dėka centre jau įrengtos vandentiekio bei nuotekų sistemos, jos pradės veikti jau rytoj.

Nebuvo kur plauti rankų ir indų

Pagrindiniai antrus metus veikiančio Užpalių vaikų dienos centro rėmėjai iki šiol buvo tarptautinės labdaros organizacijos LIONS nariai, gyvenantys Norvegijos Karalystėje ir pačiuose Užpaliuose. Būtent jų baldais, virtuvės įranga, žaislais aprūpintą centrą šiuo metu lanko dvi dešimtys vaikų iš Užpalių bei aplinkinių kaimų. Šiam centrui vadovaujanti N. Rimkevičienė pabrėžė, kad pagrindinis jos darbo tikslas – suburti, užimti vaikus, jiems atskleisti gyvenimo grožį ir džiaugsmą.

„Jokiu būdu nenorėjome, kad centrą lankytų tik vargingiau gyvenančių šeimų vaikai, nenorėjome jų išskirti iš kitų. Mūsų tikslas – burti visus vaikus, kad jiems drauge būtų smagu“, – sakė centro vadovė. Anot jos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) centro veiklai skirtomis lėšomis (metams skirta 12 tūkst. eurų) vaikai maitinami, vyksta į ekskursijas, rūpinamasi jų užimtumu.

„Iki šiol mūsų centrą lankančius vaikus maitindavome iš vienkartinių indų, nes įprastų indų nebuvo kur išplauti. Prieš valgį rankas vaikai plaudavo vandeniu, tekančiu iš plastmasinio praustuvo, kurį papildydavome atsinešę vandens kibirais“, – sakė N. Rimkevičienė. Ji pabrėžė, kad rytoj, lapkričio 17-ąją, situacija iš esmės pasikeis, nes specialistai paleis centre sumontuotas vandentiekio ir kanalizacijos sistemas, sumontuotas J. Valančiūno lėšomis ir jo rūpesčiu. „Susitarėme, kad centre bus įrengta ne vien kriauklė, kurioje plausime rankas ir plausime indus. Turėsime ir dušą“, – džiaugsmu dalijosi N. Rimkevičienė.

Pažadą įvykdė kaipmat

Užpalių vaikų dienos centro vadovė teigė, jog mintis prašyti J. Valančiūno pagalbos kilo sužinojus, kad garsusis krepšininkas sutiko būti prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriumi. Ji teigė, kad susisiekti su garsiuoju krepšininku jai nebuvo sunku, nes pažįsta jo mamą Danutę Valančiūnaitę, buvusią studentę Utenos kolegijos studentę. „Jonas mūsų centrą aplankė rugsėjo viduryje, tuomet ir užsiminiau, kad būtų gerai turėti atitekantį vandenį“, – sakė N. Rimkevičienė.

Centro vadovė tikino, jog į jos užuominą J. Valančiūnas kaipmat reagavo ir pažadėjo pasirūpinti, kad vaikai turėtų ir vandenį, ir tualetą pačiame pastate. „Visu tuo iškart ėmė rūpintis J. Valančiūno atstovas. Ir štai prabėgus vos mėnesiui nuo minėto vizito, turime ir vandenį, ir sanitarines patalpas. Beje, tarpininkaujant Jono mamai susitarėme, kad mūsų centre vaikų patogumui bus įrengtas ir dušas“, – pasakojo centro vadovė. Kiek visa tai kainuos krepšininkui, ji sakė nesiteiravusi, bet neabejojo, kad į Užpalių vaikų dienos centrą jo investuotų pinigų suma prilygsta pusei SADM metams centrui skiriamų lėšų.

Nori būti tokie kaip Jonas

Užpalių gimnazijos, kurios mokiniai lanko J. Valančiūno paremtą vaikų dienos centrą, direktorius Rimantas Žvirblis akcentavo, kad dienos centre vaikai ne vien žaidžia ir pramogauja, bet ir ruošia pamokas, gamina valgį. „Kol centre nebuvo vandens, valgio gaminimas būdavo gana sudėtingas, bet nuo šiol viskas eisis daug paprasčiau ir lengviau“, – sakė gimnazijos vadovas. Anot jo, gimnazijai garsusis krepšininkas yra savas ir todėl, kad jis – uteniškis, ir dėl to, jog Užpalių gimnazijos padalinį, esantį Vyžuonose, anksčiau yra baigusi jo mama.

„Na, o po susitikimo su J. Valančiūnu Užpalių vaikų dienos centre turbūt visi mūsų vaikai panoro būti tokie kaip jis. Tai vaikams tapo motyvacija ir uoliau mokytis, ir turėti užsibrėžtą tikslą, ir atkakliai jo siekti“, – teigė Užpalių gimnazijos vadovas.