Kampanijoje „Už saugią Lietuvą“ dalyvauja ir mažeikiškiai

Sukurta : 2016-09-12 15:04:55
Kampanijoje „Už saugią Lietuvą“ dalyvauja ir mažeikiškiai

Šaltinis: Neringa Švelnienė, "Santarvė"

Įsibėgėja balandį startavusi Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota ilgalaikė nacionalinė kampanija „Už saugią Lietuvą“.

Prie šios visą Lietuvą apėmusios kampanijos, prie saugesnio gyvenimo kūrimo bei socialinių problemų sprendimo prisideda ir kelios Mažeikiuose veikiančios organizacijos.

Dvi nuomonių stovyklos

Šalies vadovės inicijuota nacionalinė saugumo kampanija sulaukia įvairių jos šalininkų bei priešininkų vertinimų, atsiliepimų.

Vieni teigia, kad tokia kampanija, jos iniciatoriai bei dalyviai nesumažins ir nesustabdys Lietuvoje smurto, patyčių, alkoholizmo, savižudybių ir kitų socialinių problemų.

Kiti šią ir nedideles kitas iniciatyvas vertina kaip labai reikalingas, padedančias siekti išsikelto tikslo: susitelkti ir bendromis pastangomis keisti Lietuvą – mažinti smurtą, žalingas priklausomybes, savižudybes bei skatinti įvaikinimą.

Registruojama svetainėje

Balandį pristatydama šią akciją ir kreipdamasi į visuomenę, Prezidentė D. Grybauskaitė sakė: „Destruktyvūs veiksniai daro žmones pažeidžiamus, stabdo valstybės pažangą, kelia grėsmę nacionaliniam saugumui ir atitolina mūsų visų gerovę, todėl toliau delsti nebegalima“.

Specialiai ilgalaikei kampanijai „Už saugią Lietuvą“ sukurtoje interneto svetainėje galima dalytis savo idėjomis, iniciatyvomis, nuveiktais darbais, kurie galėtų tapti įkvepiančiais pavyzdžiais, kaip prisidėti prie socialinių problemų sprendimo.

Svetainėje esančiame gerųjų pavyzdžių skyrelyje šiuo metu yra užregistruota ir Mažeikiuose veikiančių organizacijų nuveiktų darbų, įgyvendintų sumanymų.

Įprasti kasdieniai darbai

Mažeikių vaikų našlaičių ir senelių bendruomenė mano, kad Lietuva saugi bus tada, kai joje saugiais jausis bet kokio amžiaus žmonės.

Ši bendruomenė kampanijos „Už saugią Lietuvą“ interneto svetainėje kaip geruosius pavyzdžius užregistravo dvi veiklas.

Vienos iš jų metu įstaigos darbuotojai globotinius pasikvietė vieną dieną praleisti savo šeimose.

Kitą iniciatyvą Plinkšių senelių globos namuose įgyvendino Mažeikių Rotary klubo „Liberta“ moterys. Jos aplankė senelių namų globotinius su dovanomis – pledais bei skėčiais.

„Čia šiaip nebuvo kažkas naujai sugalvota. Tai tiesiog tokia veikla, kurią mes nuolat vykdome, kasdienis darbas. Tiesiog nusprendėme parodyti, kad dirbame tokius darbus, kokius dirba visos Lietuvoje veikiančios panašaus pobūdžio įstaigos“, – „Santarvei“ sakė Mažeikių rajono vaikų našlaičių ir senelių globos namų direktorė Birutė Vaičkienė.

Turi ateities planų

Pasak pašnekovės, „Libertos“ klubo narės sutiko prisijungti ir dalyvauti įgyvendinant pačios įstaigos atstovų sugalvotą tęstinį projektą „Žmogus gimęs ne vienas ir ne vien sau“.

Ir ateityje klubo narės žada lankyti globos namuose gyvenančius senelius bei neįgalius žmones, su jais bendrauti, įgyvendinti bendrų sumanymų.

„Esame sugalvoję sutvarkyti Plinkšių senelių globos namų želdynus, kad ta aplinka būtų maloni“, – ateities planais pasidalijo B. Vaičkienė.

Suteikia vilčių pokyčiams

Mažeikių rajono pedagoginės psichologinės tarnybos darbuotojai kiekvieną mėnesį veda įvairaus pobūdžio mokymus bei įgyvendina programas. Pavyzdžiui, paaugliams skirtą „Juoda–balta paauglių gyvenime“. Renkama ir intelekto ar psichinių sutrikimų turinčių tėvų, auginančių įvairaus amžiaus vaikus, grupė. 

„Manau, kad bet kokia akcija ar kampanijos veikla teigiamai pakeičia kai kurių žmonių gyvenimus, atveria akis problemų sprendimui, suteikia vilčių pokyčiams. Reikia džiaugtis, kad Lietuvoje dar vienas kitam padedame, palaikome“, – mintimis apie Prezidentės inicijuotą ilgalaikę socialinę kampaniją „Už saugią Lietuvą“ pasidalijo įstaigos direktorė Salvinija Lukšienė.

Jos vadovaujama tarnyba šios kampanijos interneto svetainėje užregistravo du geruosius pavyzdžius, kaip kantriu darbu, žingsnis po žingsnio žmogaus gyvenime pasiekiama teigiamų socialinių pokyčių.

Vienos jaunos mamos istorija

Į mokymus, skirtus kūdikių besilaukiančioms poroms, Pedagoginės psichologinės tarnybos  specialistės įkalbėjo ateiti vos šešiolikos metų sulaukusią nėščią merginą. Duomenų apie ją tarnybos atstovai nenurodo, norėdami apsaugoti nuo nepageidaujamo dėmesio.

Šeimoje, kur alkoholis ir smurtas – kasdienybė, užaugusi mergina netruko įsivelti į netinkamų draugų būrį, nustojo lankyti mokyklą, ėmė svaigintis, vykdyti smulkius nusikaltimus. Tada atsidūrė socializacijos centre, susirado vyresnį vaikiną, būdama nepilnametė pastojo, o gimsiančio kūdikio planavo atsisakyti.

Mokymuose dalyvaujanti mergina ilgainiui pradėjo jaustis ramiau, suprato savo, kaip būsimos mamos, svarbą ateinančio vaikelio gyvenimui. Dabar ji augina sūnų ir atvyksta į besitęsiančius jau vaikų susilaukusių porų mokymus, dalijasi motinystės patirtimi ir rūpesčiais.

Mažeikiškė pripažino, kad grupėje ji buvo išgirsta, išklausyta, nekritikuojama ir nežeminama.

Džiaugiasi savanoriais

Kita istorija pasakoja apie Pedagoginės psichologinės tarnybos įgyvendinamos programos „Big Brothers Big Sisters“ („Didieji broliai, didžiosios seserys“) savanorę Viltę. 

Švelni, ramaus būdo, visada gerai nusiteikusi, nuoširdi moteris jau ketverius metus draugauja su mergaite iš socialinės rizikos šeimos.

Pati užaugusi su mama, turėjusia intelekto sutrikimų ir nemokėjusia dukrai parodyti dėmesio, vaikystėje jautėsi vieniša, atskirta, nepasitikinti savimi ir kitais. Dabar savanoriaujanti, kūrybiškai aktyvi Viltė savo sukauptą patirtį stengiasi perduoti su sunkumais susiduriantiems vaikams.

Viltė ir jos mažoji draugė turiningai bei prasmingai bendrauja po dvi valandas per savaitę. Tarnybos darbuotojai tiki, kad mergaitė išsaugos prisiminimą apie savanorę, skyrusią jai savo laiko, gerumo, supratimo, atjautos.

Tarnybos direktorė ir darbuotojos džiaugiasi kiekvienu „Big Brothers Big Sisters“ savanoriu, prisidedančiu prie vaikų gerovės.