Lietuvoje ir Europoje bus gerinama moksleivių emocinė aplinka

Sukurta : 2016-11-29 10:59:09
Lietuvoje ir Europoje bus gerinama moksleivių emocinė aplinka

Šaltinis: www.bernardinai.lt

Lietuvos moksleivių sąjunga (toliau – LMS), siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į moksleivių emocinės aplinkos mokykloje problemas, lapkričio 6-ąją savo Rudens forumo metu atidarė naują savo veiklos programą „Emocija+“. Tai programa, kurios tikslas, vykdant įvairaus pobūdžio veiklas, padėti jauniems žmonėms ne tik geriau patiems jaustis mokykloje, bet ir paskatinti juos kurti tokią aplinką bendraamžiams.

Su šia programa LMS taip pat prisijungė prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ir tapo kampanijos partnere. 

Be to, kad programa palaikoma ir remiama šalyje, džiugu, jog į šią problemą kreipiamas dėmesys visoje Europoje: LMS su dar 20 organizacijų iš visos Europos pasirašė kampaniją, skirtą įvairiapusiam moksleivių bendruomenės situacijos gerinimui.

Moksleivis mokykloje turi gerai jaustis, noriai eiti į mokyklą, nebijoti reikšti savo minčių.

„Akivaizdu, kad problema rūpi ne tik mums, ši iniciatyva remiama nacionaliniu mastu, apie tai kalba ir visa Europa, taigi jaučiame atsakomybę dėti visas pastangas, kad pasiektume programos „Emocija+“ tikslus“, – teigė Lietuvos moksleivių sąjungos l.e.p. Prezidentė Dovilė Bikelytė. Jos teigimu, moksleivis mokykloje turi gerai jaustis, noriai eiti į mokyklą, nebijoti reikšti savo minčių, užtikrinus šias sąlygas jaunimui galėsime džiaugtis atsakinga, kūrybinga, rūpestingumo ir sąžiningumo principais besivadovaujančia visuomene.

Kokiu būdu galime to pasiekti? Svarbiausia yra analizuoti dabartinę situaciją ir mokyklos mikroklimatą. Būtent jis daro didžiausią įtaką moksleivių savijautai, nuo kuriuos priklauso mokymosi rezultatai, noras siekti tikslų, pasitikėti savimi ir kitais bei džiaugtis gyvenimu. Turime užtikrinti moksleiviams saugią, ugdančią, pozityvią atmosferą, kuri atskleistų kiekvieno potencialą ir paskatintų tapti socialiai atsakingais, sveikais ir laimingais visuomenės atstovais.

Programa stengsis įvairiomis veiklomis įtraukti ne tik kuo didesnę mokinių auditoriją, bet ir visą mokyklos bendruomenę Lietuvoje. Organizacijos padaliniai įvairiuose miestuose rengs pokalbių vakarus, susitikimus – diskusijas su žymiais įvairių sričių specialistais, kurie dalinsis savo patirtimi. Kiekviename mieste žinią apie emocinę aplinką neš „Emocija+“ ambasadoriai – savo miestuose žinomi žmonės, kuriems svarbu rūpintis pozityvia jaunosios kartos atmosfera mokykloje. Taip pat programos metu mokiniai bus skatinami pasitelkti savo kūrybiškumą dalyvaujant konkurse, kviečiančiame ieškoti sprendimų probleminėms situacijoms. Į programą įsitrauks ir mokinių savivaldos. Jos bus kviečiamos įvykdyti iššūkius – neformaliai susitikti su mokyklos bendruomene, pabendrauti su direktoriumi prie arbatos puodelio ir išdrįsti prabilti apie jų aplinkoje esančias problemas, kartu ieškoti jų sprendimų būdų.

Programa stengsis įvairiomis veiklomis įtraukti ne tik kuo didesnę mokinių auditoriją, bet ir visą mokyklos bendruomenę Lietuvoje.

Šios ir dar daugelis kitų veiklų, vyksiančių mokslo metais, sieks atkreipti moksleivių bei visuomenės dėmesį į mokyklų emocinę aplinką bei kvies prisidėti prie jos gerinimo. Lietuvos moksleivių sąjunga skatina kiekvieną iš mūsų emocinės aplinkos gerinimą laikyti svarbiu uždaviniu, prie kurio įgyvendinimo turi prisidėti ir atsakingos institucijos, ir bet kuris žmogus asmeniškai. Gana į tai žiūrėti pro pirštus, kartu tikrai galime tapti laimingi.

 

Foto: Eitvydas Kinaitis