Negalia atskleidžia daug stipresnes galias

Sukurta : 2016-05-27 13:09:29
Negalia atskleidžia daug stipresnes galias

Šaltinis: Aistė Noreikaitė, „Banga", www.gargzdai.lt

Kiekvienas žmogus, atėjęs į šį pasaulį, yra apdovanotas talentais, kuriuos išskleisdamas gali jaustis svarbus, būti įvertintas ir dovanoti kitiems džiaugsmą. Tai įrodė ir saulėtą ketvirtadienio rytą Klaipėdoje Žvejų rūmuose vykęs mokinių, turinčių įvairių gebėjimų ir poreikių, respublikinis saviraiškos festivalis „Man smagu, Tau smagu, tad pabūkime kartu“. Renginyje karaliavo jautrumas ir nuoširdumas, žiūrovus kerėjo išmoningi pasirodymai, o labiausiai festivalį puošė laimingi vaikų veidai ir spindinčios akys.

Sveikino Prezidentė ir A. Tapinas

Man smagu, Tau smagu, tad pabūkime kartu“, – tai vienas iš Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ gerųjų pavyzdžių. Renginiui pradžią skelbė Prezidentės sveikinimas, kurį iškilmingai perskaitė festivalio sumanytoja Klaipėdos rajono Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro logopedė metodininkė Ingrida Krikščiūnienė. „Ši graži ir gražiems darbams įkvepianti šventė – prasminga ir ypač reikalinga dovana smalsiems, gabiems ir daug svajonių turintiems vaikams. Organizatorių iniciatyvumas, pagalba ir nuoširdus dėmesys vaikams, siekis mokyti juos kartu pažinti pasaulį yra sektinas, visą šalį keičiantis pavyzdys. Džiaugiuosi, kad kartu su mumis esate už saugią Lietuvą. Aukite, gyvuokite ir plačiai išskleidę sparnus skriekite per visą Lietuvą“, – linkėjo Prezidentė.

Į festivalį iš sostinės atskubėjęs iniciatyvos „Už saugią Lietuvą“ ambasadorius, žinomas žurnalistas, kitaip dar vaikų vadinimas „dėde iš televizoriaus“, Andrius Tapinas džiaugėsi, kad būtent tokie renginiai daro Lietuvą šviesesnę, drąsesnę ir geresnę. „Kuomet kalbu apie Lietuvą, turiu omenyje ne didelius žmones ar didelius pastatus. Pirmiausia aš kalbu apie jus, mieli vaikai. Kiekviena jūsų dainelė, kiekvienas pasirodymas itin svarbus. Jaudinuosi lygiai taip pat, kaip ir jūs“, – buvo atviras A. Tapinas.

Skatina sėkmingą integraciją

Anot renginio organizatorės I. Krikščiūnienės, saviraiškos festivalio tikslas – mažinti vaikų, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių, atskirtį. „Esu logopedė ir jau daugiau nei 20 metų dirbu su specialiųjų ugdymosi poreikių turinčiais mokiniais, gerai žinau šių vaikų gyvenimą šiandieninėje mokykloje. Liūdna, bet ne visada tie patyrimai būna malonūs. Norėdami mažinti vaikų, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių, atskirtį, skatiname, kad festivalyje jie dalyvautų kartu su įvairių gabumų turinčiais mokiniais. Veikdami kartu moksleiviai turi galimybę pažinti vieni kitų vidinį pasaulį, suvokti, kad mokiniai, turintys specialiųjų ugdymosi poreikių, taip pat vertingi ir nori bendrauti“, – mintimis dalijosi gerumu užkrečianti festivalio iniciatorė.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Irena Barbšienė pastebi, kad anksčiau specialiųjų poreikių vaikai dažniausiai būdavo šiek tiek šešėlyje, tačiau šiuo metu pokytis akivaizdus. „Klaipėdos rajono švietimo įstaigose specialiųjų poreikių vaikai yra vis labiau integruojami į bendrojo lavinimo mokyklas. Sudarome sąlygas jų ugdymui: yra spec. pedagogai ir psichologai. Jei reikia, yra skiriamas ir papildomas mokytojas. Pagal savo galimybes jie dalyvauja ir rajono, ir mokyklos renginiuose. Šis saviraiškos festivalis – vienas iš reikšmingiausių įvykių. Tai dėmesys tiems, kurių širdelės virpa ne ką mažiau nei kitų. Jie taip pat nusipelnė būti įvertinti, sulaukti aplodismentų ir parodyti savo gebėjimus, kuriais tikrai gali pakerėti publiką“, – pasakojo I. Barbšienė.

Išsakytoms mintims pritarė ir Klaipėdos rajono pedagoginės psichologinės tarnybos direktorė Jolita Narkevič bei pridūrė, kad šiuo metu Klaipėdos rajone yra apie 1 800 vaikų, turinčių įvairių sutrikimų.

Per 180 dalyvių

Jau nuo ankstyvo ryto į festivalį pradėjo rinktis dalyviai iš Gargždų, Priekulės, Klaipėdos, Kvietinių, Slengių, Rusnės, Kretingos, Palangos, Skuodo, Telšių ir Kauno. Daugiau nei 180 vaikų žiūrovams dovanojo kvapą gniaužiančius pasirodymus: šokiai, dainos, kūrybos pristatymai ir pačios netikėčiausios improvizacijos kaustė beveik pilnutėlę 1 000 vietų žiūrovų salę. „Daugeliui specialiųjų poreikių vaikų tai prilygo svarbiausiam metų, o galbūt ir viso gyvenimo įvykiui. Tai buvo pirmieji nedrąsūs žingsniai scenoje, pirmieji aplodismentai ir padėkos. Jų širdelės virpėjo. Dalyvių skaičius būtų dar didesnis, tačiau kai kuriuos ribojo pinigėlių stoka“, – pasakojo renginio sumanytoja I. Krikščiūnienė.

Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos specialių poreikių skyriaus auklėtinė Skaistė Kolberkytė sakė šios dienos laukusi ilgai, o jai išaušus – pabudusi su šypsena. „Atliksime gražią dainelę. Smagu, kad mane išgirs šitiek žiūrovų. Dainavimas – ne vienintelis mano pomėgis. Mėgstu piešti ir svajoti“, – su šypsena kalbėjo mergaitė.

O štai Klaipėdos rajono Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro mokinys Aroldas Rulevičius save išbandė aktoriaus kailyje. „Pasirodymui daug padėjo mokytoja, tačiau ir pats labai stengiausi. Tai trumpas vaidinimas, kuris man labai patinka. Nekantrauju lipti ant scenos“, – sakė trečiaklasis.

Jaudinosi ne tik į sceną lipantieji, tačiau ir renginį stebintieji. „Akyse ašaros. Džiaugsmo ašaros. Esu laiminga galėdama stebėti vaikų pasirodymus ir matyti, kaip jie nuoširdžiai stengiasi. Viena negalia atskleidžia kitas daug stipresnes galias. Būti šio renginio dalimi man didelė garbė“, – dėstė žiūrovė Urtė Samoškienė.