Rukloje – baigiamasis projekto „Pilnavertė vaikystė“ renginys

Sukurta : 2016-11-29 11:25:33
Rukloje – baigiamasis projekto „Pilnavertė vaikystė“ renginys

Šaltinis: jonavoszinios.lt

Rukloje baigėsi rugsėjo pradžioje startavęs projektas „Vaikų dienos centras. Pilnavertė vaikystė Rukloje“.

Kaip sakė projektą vykdžiusio Vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centro vadovė Joana Gudžiūnienė, viso įvairiose projekto veiklose dalyvavo beveik 900 rukliečių.

Projekto esmė – organizuoti vaikų užimtumą.

„Per šį laiką įvyko 54 renginiai, o juose dalyvavo šeimos, kurių vaikai lanko vaiko dienos centrą. Nuo rugsėjo pradžios iki dabar vaikai lankė dailės terapijos, jogos, kitus saviraiškos užsiėmimus.  Vyko patys įvairiausi renginiai – saviraiškos, sporto, taip pat teminiai“, - sakė J.Gudžiūnienė. Vaikų ir jaunimo visapusišlo lavinimo centras baigiamąjį renginį Rukloje organizavo kartu su gausių šeimų klubu "Gilė". 

Projekto metu sporto klubo TORA bei Vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centro shindokai kan karate treneriai vedė sporto užsiėmimus.

Meniniai užsiėmimai su dailės studijos InArt meninke Inga Šišoviene vyko tiek pačioje studijoje, tiek dienos centre.

„Vaikams siūlėme ir kiek neįprastos veiklos: dienos centro lankytojai turėjo galimybę pasinerti į bandymų pasaulį ir patys išbandyti tam tikrus eksperimentus, susipažino su medžiagų savybėmis skirtingose medžiagų būsenose.  „Karališka diena“ kartu su Livija Griniova mokė estetikos, grožio paslapčių, kaip visada atrodyti tvarkingiems“, - pasakojo J.Gudžiūnienė.

Jonavos miškų urėdijos ekonomistė Lauryna Marcinkevičiūtė supažindino vaikus su medžiais, vabzdžiais, pasakojo apie gamtą, kaip elgtis ekstremaliose situacijose.

Organizuojant vieną iš išvykstamųjų renginių, vaikai, atvykę į lavinimo centrą ir padedant Eugenijui Leonavičiui konstravo robotus.

Projekto dalyviai pasinėrė į saviraiškos teatro ypatybes kartu VLC teatro mokytoja Joana Jankauskienė. Padedant Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnų veiklos skyriaus vyresniajai specialistės Larisai Paklinai buvo tikrinamos vaikų žinias apie saugų eismą.

Projekto dalyviai lankė ir šeimų meno terapijos užsiėmimus – jie buvo mokomi gerbti vienas kito išskirtinumą, dirbti vieni su kitais ir kartu su savo šeimomis.

Kurdami iš molio kartu su keramikos mokytoja Vanda Bartkevičiene vaikai išbandė žiedimo techniką, sukūrė bendrą paveikslą.

„Projekto metu didelis dėmesys buvo skirtas vaikų vidiniam pasauliui. Jie atrado savyje kūrėją, džiaugsmą kurti, puoselėjo kūrybiškumą, o tėvų ir vaikų joga su Simona Šukyte bei LuDžong joga ir meniniai užsiėmimai suteikė galimybę patirti naujus jausmus, pamatyti save iš kitos dimensijos“, - teigė J.Gudžiūnienė.  

Vaikus aplankė olimpietis Karolis Bauža, kuris papasakojo vaikams savo sėkmės istoriją.

Vyresniems vaikams karjeros ugdymo kompetencijas pristatė karjeros specialistė Jolanta Macaitienė ir VšĮ „Juoda Avis“ konsultantės.

Vyko išvykstamosios ekskursijos į mokomąjį pulką, Kaune esantį dziudo klubą „Kario kelias“, aplankyta istorinė Lietuvos respublikos prezidentūra Kaune.

Dar vienas meninis užsiėmimas – mandalų kūrimas su dailės mokytoja Neringa Baniene.

Vaikai ne tik dirbo, bet ir pramogavo: linksminosi baubukų vakarėlyje, buvo pakviesti į nuotaikingą ir vieną įspūdingiausių renginių - „Šeimos dieną“.