Šir­dį ati­da­vė vai­kams…

Sukurta : 2016-11-29 13:45:30
Šir­dį ati­da­vė vai­kams…

Šaltinis: Aurelija Servienė, www.tzinios.lt

Lapkričio 16 dieną Telšių Žemaitės dramos teatre telšiškiai buvo kviečiami į šventinį apdovanojimų vakarą „Širdį atiduodu vaikams“. Renginio organizatoriai – Globėjų (rūpintojų) ir įtėvių asociacija bei VšĮ „Soneima“.

Vakaro metu buvo įteikta 10 nominacijų už teigiamą požiūrį į gyvenimą. Apdovanoti asmenys, bendruomenės, šeimos už toleranciją, pagalbą, rūpestį, dėmesį globai, globojamiems vaikams, daugiavaikėms šeimoms.

Organizatoriai taip siekė parodyti teigiamus pavyzdžius, atkreipti žmonių dėmesį ir ugdyti visuomenės sąmoningumą biologinių tėvų globos netekusiems vaikams.

Nominacijų teikimas

Renginį pradėjo ir visus susirinkusiuosius pasveikino vakaro vedėjai: Asociacijos „Mes šeima“ pirmininkė Laima Jurytė-Zakarauskienė bei Modestas Kinelis.

Vakaro metu buvo įteikta 10 garbingų nominacijų.

Nominacijos „Už teigiamą požiūrį į gyvenimą“ atiteko: Telšių vaikų globos namuose augusiam Erikui Raudžiui; globėjų šeimoje užaugusiai Vitalijai Juškevičienei; Telšių vaikų globos namuose augusiai Vilmai Kreišmontienei.

Mitkaičių bendruomenė ir bendruomenės pirmininkė Augenija Gecevičienė pelnė apdovanojimą „Už bendruomenės pagalbą globojamiems vaikams“.
Daugiavaikei Sauliaus ir Nijolės Juknevičių šeimai padėkota už puikiai užaugintus ir išauklėtus 10 vaikų.

Šiaulių valstybinės kolegijos Telšių skyriaus lektorė Vida Urnikienė nominuota „Už tolerancijos globai, įvaikinimui ugdymą ir skatinimą“.

Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausiajai specialistei Danutei Narvilienei padėkota už atsakingą ir nuoširdų rūpinimąsi vaikų globa.

Telšių rajono pirminės sveikatos priežiūros centro vaikų ligų gydytoja Irena Bitinienė pagerbta už nuoširdų rūpinimąsi tėvų globos netekusiais vaikais.
Močiutei Vidai Gedvilienei dėkota už beribę meilę ir pagalbą dviem globojamoms anūkėms.

Telšių „Saulėtekio“ pradinės mokyklos direktorei Jadvygai Vaitkienei padėkos žodžiai skirti už toleranciją, meilę ir pagalbą visiems vaikams.

Nominacijas ir prizus įteikė laidos „TV Pagalba“ gelbėtoja, žurnalistė Sandra Žutautienė. Sveikinimus palydėjo muzikiniai kūriniai, kuriuos daugiausia atliko jaunimas iš globos institucijų bei iš globos šeimų.

Renginio dalyviai išgirdo ir keletą gyvenimo istorijų, kurias skaitė moterys, savo šeimoje globojančios vaikus: Žibutė Gvergždienė, Vaida Koverienė, Lina Daraškevičienė, Virginija Valantinienė, Violeta Gricienė.

Visus pasveikino prelatas Juozas Šiurys, pasidžiaugęs dėl tų, kurie gyvena tikrųjų tėvų šeimose bei gausiose šeimynose.

Žodį tarė ir Telšių r. savivaldybės meras Petras Kuizinas.

Šventinį vakarą vainikavo dainininko Juvento Radzio bei visų nominantų bendra daina. Akordeonu grojo Telšių muzikos mokyklos vyr. mokytojas Algimantas Pleškys.

Padėka nominantams

Pasak L. Jurytės-Zakarauskienės, siekiant skatinti globą, įvaikinimą, renginiui buvo ieškoma teigiamų pavyzdžių globėjų šeimose, globos įstaigose: „Tai nebuvo sunku, nes yra labai daug gražių teigiamų istorijų.“

Renginiu organizatoriai siekė ugdyti žmonių sąmoningumą, kad nereikia bijoti vaikų, kuriems reikalinga pagalba, šeima, o svarbiausia – kokie stebuklai įvyksta, kai vaikas auga jį mylinčioje aplinkoje, kaip jis keičiasi ir užauga brandžiu, laimingu žmogumi.

„Daugiavaikės šeimos pavyzdys buvo pasirinktas todėl, jog norėjome parodyti, kad turėti daug vaikų yra laimė ir kad puikiai auginančios daug vaikų šeimos taip pat sugeba gyventi dorai, tvarkingai ir gyvenime sunkumus sprendžia šeimoje“, – kalbėjo vakaro vedėja, didžiuodamasi renginiu, kurį organizuodami visi jautė, jog tai turi didelę prasmę.

L. Jurytė-Zakarauskienė pasakojo, jog didžiausią įspūdį jai paliko tai, kad nominuotieji žmonės ypač įvertino savo apdovanojimo misiją ir prisiėmė atsakomybę, kad jų vaidmuo labai svarbus, siekiant, jog globėjų, įtėvių būtų dar daugiau, jog vaikai augtų šeimose. O tie, kurie patyrė jausmą, ką reiškia būti netekusiam šeimos, labai noriai prisidėjo prie renginio, su viltimi, kad jų patirtis ir kitus paskatins žengti tikėjimo sėkme keliu. „Ir toliau tikimės bendradarbiavimo su jais, esu visiems labai dėkinga“, – teigė moteris.