Tulpiakiemio vaikų dienos centre – akivaizdūs pokyčiai

Sukurta : 2016-12-22 08:11:40
Tulpiakiemio vaikų dienos centre – akivaizdūs pokyčiai

Šaltinis: www.ukmerge.lt

Savivaldybės vadovai pakvietė Tulpiakiemio vaikų dienos centro darbuotojus, bendruomenės pirmininkę, Savivaldybės Vaiko teisių apsaugos ir socialinės paramos skyriaus, Siesikų seniūnijos atstovus bei psichologes aptarti per nepilnus metus nuo centro įkūrimo pasiektus rezultatus.

Psichologės Aurelija Lingienė (VšĮ „Asmenybės brandos centras") ir Agnė Tėvelytė-Petronienė (VšĮ „Lyderių karta“) po trijų mėnesių konsultacijų Tulpiakiemio vaikų dienos centrą įvertino labai gerai, tačiau pabrėžė, jog būtinas tolimesnis darbas tiek su vaikais, tiek su darbuotojais. Pažymėta, kad centrai labiausiai trūksta darbuotojų.

Diskutuota apie galimybes padėti kovojantiems su priklausomybėmis suaugusiems. Siesikų seniūnijos socialinė darbuotoja su socialinės rizikos šeimomis Lina Palčinskienė sakė, kad nustojusiems vartoti alkoholį suaugusiems būtinas užimtumas.

Ukmergės rajono meras Rolandas Janickas pažadėjo palaikyti visas socialinę gerovę Tulpiakiemio kaime kuriančias iniciatyvas, pabrėžė, jog tam bus skiriamas išskirtinis dėmesys. Meras primulė apie Savivaldybės planus suremontuoti centro vidaus patalpas.

Vaiko teisių apsaugos ir socialinės paramos skyriaus vedėja Asta Leonavičienė bei Vaiko teisių apsaugos poskyrio vedėja Reda Liubomirskienė palaikė idėją plėsti centro veiklą, organizuojant suaugusiųjų užimtumą. Pasiūlymų, kaip užimti darbo neturinčius kaimo žmones, pateikė Tulpiakiemio katino bendruomenės pirmininkė Danguolė Vinckienė.

Tulpiakiemio vaikų dienos centro įkūrėja ir direktorė Vilma Šidlauskienė pasidžiaugė, kad centras skaičiuoja pirmuosius darbo metus, o jau yra akivaizdžių pokyčių.

„Įkurtuvių džiaugsmą netruko pakeisti nerimas - vaikų daug, patalpos griūvančios, kiaura stogu, pirmoji žiema išvys visus ieškoti šilumos, trūksta psichologinių žinių ir galybė kitų bėdų. Imta desperatiškai ieškoti sprendimų ir pagalbos. Daug nuveikta savo jėgomis, tačiau didieji pasikeitimai įvyko po šalies Prezidentės Dalios Grybauskaitės apsilankymo. Garbingas vizitas davė didžiausią įvertinimą kolektyvui ir Tulpiakiemio bendruomenei ir įpareigojo pokyčiams“, - pasakojo V. Šidlauskienė.

Su Prezidente atvykę verslininkai iš Vilniaus - įmonės „Thermo Fisher Scientific Baltics“ įsipareigojo pakeisti visus dienos centro langus. Šiandien sumontuoti langai jau džiugina ir šildo.

Ukmergės rajono savivaldybė pakeitė varvantį stogą, sumontavo rėmėjų dovanotą katilą, suplanavo biudžete lėšas centro vidaus remontui, suteikė darbuotojoms, vaikams psichologinių konsultacijų ciklą.

Socialinių rezultatų visuomenėje pasiekiama lėtai ir tranką ilgai, tačiau dirbant nuosekliai ir sistemingai, jų galima pasiekti daug greičiau“, - dėkodama už pagalbą kalbėjo V. Šidlauskienė.

Svečiai iš Tulpiakiemio lankėsi Ukmergės rajono savivaldybėje.

Tulpiakiemio vaikų dienos centras įkurtas 2016 metų balandį, o liepos mėnesį jį aplankė šalies Prezidentė D. Grybauskaitė.

Šiuo metu centrą lanko 38 kaimo vaikai ir jis yra didžiausias rajone vaikų skaičiumi.

Šiais metais centro veiklą finansavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, skirdama 14 400 eurų. Ukmergės rajono savivaldybė prie ministerijos finansavimo prisidėjo 10 proc.