Aktuali informacija apie patyčias pasieks net atokiausias šalies vietas

Sukurta : 2016-11-10 13:32:12
Aktuali informacija apie patyčias pasieks net atokiausias šalies vietas

Nuo kitų mokslo metų pradžios įsigalios Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos Švietimo įstatymo pataisos, padėsiančios mažinti smurtą ir patyčias švietimo įstaigose. Šias pataisas šalies vadovė inicijavo siekdama užtikrinti, kad vaikai augtų ir mokytųsi saugioje aplinkoje. Patyčių kultūra ir mastas klesti ir mokyklose, ir už jų ribų – kas trečias vaikas patiria psichologinį smurtą. Todėl Prezidentės inicijuotas įstatymas padės efektyviai užkirsti kelią patyčioms, atpažinti smurtą ir padėti suteikti efektyvią pagalbą.

Tam, kad Švietimo įstatymo pataisos būtų sėkmingai įgyvendintos, būtinas sąmoningas ir aktyvus visos mokyklos bendruomenės įsitraukimas.  Pasak šalies vadovės, kova su patyčiomis turi prasidėti kiekvienoje mokykloje, klasėje, su kiekvieno mokinio, mokytojo, tėvo  atsakomybe už saugią mokyklos aplinką. Tik tuomet, kai bus pripažinta patyčių problema, kai apie ją bus kalbama kiekvieną dieną, bus galima tikėtis pasiekti teigiamų pokyčių mokyklose.

Siekdami kuo efektyviau prisidėti prie kovos su psichologiniu smurtu, prie Prezidentės inicijuotos kampanijos jungiasi populiariausiam šalyje elektroniniam dienynui atstovaujanti „TAMO Grupė“. Jau nuo šiandien 0,5 milijono žmonių kasdien pasieks į TAMO dienyną integruota kovai su patyčiomis skirta praktinė informacija. Elektroniniame dienyne atsiradusi atskira informacinė skiltis mokinius, jų tėvus ir mokytojus informuos ką daryti, kaip reaguoti ir kur kreiptis, kai susiduriama su patyčiomis.

TAMO elektroniniame dienyne bus pateikiama diversifikuota, kiekvienai grupei atskirai svarbi informacija ir labai konkretūs patarimai, parengti drauge su įvairių sričių specialistais-ekspertais. Vizualiai ir aiškiai išdėstyta praktinė informacija, aktualūs ir veiksmingi patarimai, kaip spręsti patyčių problemą, padės sumažinti patyčių skaičių Lietuvos mokyklose.

Elektroniniu dienynu kasdien naudojasi per 450 tūkstančių moksleivių ir jų tėvų miestuose bei atokiose šalies vietovėse. Aktuali informacija, pasiekusi juos prieinamu keliu, žymiai sumažins informacinę atskirtį ir užkirs kelią smurtiniam elgesiui kasdieniame gyvenime.

Kova su patyčiomis – vienas iš Prezidentės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ prioritetų. Kampanija kovoja su smurtu, savižudybėmis ir priklausomybėmis, skatina globą ir įsivaikinimą. Daugiau informacijos apie kampaniją galima rasti interneto puslapyje www.uzsaugialietuva.lt, socialinėje „Facebook“ paskyroje www.facebook.com/uzsaugialietuva ir naudojant žymą #UžSaugiąLietuvą.