Atsakinga tėvystė – visą šalį vienijantis tikslas

Sukurta : 2017-03-27 09:49:49
Atsakinga tėvystė – visą šalį vienijantis tikslas

Šiandien prasidėjo prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ prisijungusi konferencija „Atsakinga tėvystė“.

Organizatoriams ir dalyviams skirtame vaizdo sveikinime šalies vadovė pabrėžė, kad investuodami į vaikus savo laiką, rūpestį, žinias ir lėšas, investuojame į mūsų valstybės, visos Lietuvos ateitį. Į ateitį be smurto, patyčių, be žudančių priklausomybių. Į visuomenę, kuri bus saugesnė ir laimingesnė.

Prezidentė palinkėjo savo mintis ir įžvalgas skleisti kuo plačiau po visą Lietuvą, ir kad atsakinga tėvystė būtų visus vienijantis didelis tikslas.

Konferencijoje kampaniją „Už saugią Lietuvą“ ir jos tikslus pristatys Prezidentės patarėja Marija Dautartaitė. Pranešime teigiama, kad šalyje išsikerojusias socialines problemas gali išspręsti tik bendros visos visuomenės pastangos ir rūpestis. Tam, kad problemą būtų galima išspręsti, pirmiausiai ją reikia atpažinti. Bus pateikti sėkmės pavyzdžiai, kuomet asmeninės iniciatyvos dėka sėkmingai išspręstos socialinės problemos turėjo įtakos dešimčių žmonių gyvenimams.

Pirmoji konferencijos diena skirta auginantiems ikimokyklinio amžiaus vaikus, sekmadienį bus diskutuojama mokyklinio amžiaus vaikų auginimo klausimais. Pranešimus skaitys lektorė Jūratė Bortkevičienė, kunigas Ričardas Doveika, edukologė dr. Austėja Landsbergienė, psichologė Aušra Kurienė ir kiti pranešėjai.

Jau trečią kartą vykstanti konferencija siekia suteikti kuo daugiau profesionalių žinių tėvams, seneliams, globėjams, įtėviams ir visiems, kas augina vaikus. Dvi dienas truksiančioje konferencijoje net 16 pranešėjų kviečia iš naujo pažvelgti į unikalius kiekvienos šeimos santykius, o ypač – santykius su vaikais.

Kampanija „Už saugią Lietuvą“ ypatingą dėmesį skiria kovai su smurtu artimoje aplinkoje, priklausomybėmis, savižudybėmis, skatina globoti ir įsivaikinti. Daugiau informacijos apie kampaniją galima rasti interneto puslapyje uzsaugialietuva.lt, socialinėje „Facebook“ paskyroje www.facebook.com/uzsaugialietuva ir naudojant žymą #UžSaugiąLietuvą.      

Nuotrauka: Laima Druknerytė | www.laimafoto.lt