Gyventojų laiškų dėžutėse – kvietimas nebūti abejingiems

Sukurta : 2016-11-18 11:09:59
Gyventojų laiškų dėžutėse – kvietimas nebūti abejingiems

Atokiausiose šalies kaimiškosiose vietovėse Lietuvos paštas išplatino beveik 200 tūkst. informacinių skrajučių – patarimų ir rekomendacijų, kur kreiptis patiriant smurtą, ieškant emocinės paramos ar norint išsilaisvinti nuo įvairių priklausomybių. Lietuvos paštas, prisidėdamas prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ siekių, kviečia žmones drauge spręsti skaudžiausias šiandienos visuomenės problemas.

Kaimiškųjų vietovių gyventojai savo laiškų dėžutėse rado Lietuvos pašto laiškininkų paliktas informacines skrajutes, kuriose nurodyti pagrindiniai skubios pagalbos dėl smurto šeimoje bei emocinės paramos teikimo telefonu kontaktai. Gyventojai raginami jais kreiptis, jei patys patiria problemų ar nori pagelbėti savo artimiesiems – giminėms, draugams, kaimynams.  

„Informacija, kuri taip lengvai yra prieinama kiekvienam miesto gyventojui, ne visada yra pasiekiama nuošalesnėse vietose gyvenantiems žmonėms. Neretai laiškininkas tampa vieninteliu žmogumi, kuris aplanko atokiausiuose šalies kampeliuose gyvenančius žmones. Todėl labai svarbu, kad informacija apie pagalbą pasiektų kiekvieną Lietuvos gyventoją, ji visada būtų po ranka ir ja žmonės pasinaudotų nelaukiant, kol kažką ištiks nelaimė ir padėti jau bus per vėlu“, - pažymėjo vyriausioji Prezidentės patarėja Lina Antanavičienė.

Socialinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“ organizatoriai džiaugiasi, kad didžiulį paštų tinklą šalyje valdančios akcinės bendrovės Lietuvos pašto dėka yra plačiai skleidžiama žinia apie šią iniciatyvą, galinčią atnešti reikšmingų pokyčių visos šalies gyvenime.

„Mes jaučiame atsakomybę prisidėti prie socialiai atsakingo, tai yra – ugdančio, padedančio spręsti socialines problemas, skatinančio pilietiškumą, verslo kūrimo ir plėtojimo. Turėdami išskirtinę galimybę pasiekti gyvenančius net ir atokiausiuose šalies kampeliuose, džiaugiamės, kad galime išpildyti nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“ tikslus, ir sieksime bendromis pastangomis padėti šiuo metu sunkumų patiriančioms šeimoms“, – teigė Lietuvos pašto generalinė direktorė Lina Minderienė.

Kampanija „Už saugią Lietuvą“ telkia visuomenę – nevyriausybines organizacijas, bendruomenes, savivaldybes, socialinius darbuotojus, valstybės institucijas, švietimo ir kultūros įstaigas, socialiai atsakingo verslo įmones, žiniasklaidos kanalus ir žinomus žmones – bendromis pastangomis keisti Lietuvą. Žmonės kviečiami nebūti abejingi ir prisidėti sprendžiant skaudžiausias visuomenės problemas.

Nuotraukos