Kalėdų Senelių sostinė Trakai švęs socialiai atsakingas Kalėdas

Sukurta : 2016-12-02 14:20:27
Kalėdų Senelių sostinė Trakai švęs socialiai atsakingas Kalėdas

Jau šeštus metus Kalėdų Senelių sostine tituluojami Trakai šiemet jungiasi prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“. Visus Lietuvos žmones kviesdami gražiausias metų šventes švęsti Trakuose, šventės organizatoriai į kalėdinių renginių ciklą įtraukė ir socialinės atsakomybės veiklas.

„Atkreipdami dėmesį į tai, kad 268 vaikai Trakų rajone gyvena rizikos šeimose ir 14 vaikų Lentvario globos namuose, nusprendėme sudaryti sąlygas vaikams atvykti į šventę, įsilieti į renginių ciklo veiklas. Tokiu būdu tikimės sumažinti vaikų, gyvenančių sudėtingomis sąlygomis, atskirtį, padėti jiems integruotis į vietos bendruomenę, įkvėpti kalėdinio laikotarpio džiaugsmo“, – sako iniciatyvos organizatorius Trakų miesto seniūnas Kęstutis Vilkauskas.

Gruodžio 4 d. iniciatyva prasidės Trakų meno mokyklos ir Arbačiauskų dueto koncertu, vėliau šventės svečių ir vaikų laukia brolių Algirdo ir Remigijaus Gataveckų šiuolaikinio meno interaktyvus žaidimas, Jurgitos Radžiūnaitės keramikos dirbtuvės, Trakų krašto vietos veiklos grupės edukacija „Supakuok Kalėdas“. Vaikams taip pat dovanojama ir ekskursija Trakų Salos pilyje, „Bendruomenių arbata“ ir kitos linksmybės šalia miesto eglutės.

Kiekvieną gruodžio mėnesio sekmadienį Trakuose vyks „Už saugią Lietuvą“ diena, skirta į kultūrines ir edukacines veiklas įtraukti sunkumus patiriančius vaikus ir jų šeimas, stiprinti bendruomenės socialinę atsakomybę ir ryšius, ugdyti vaikų meninius gebėjimus. Gruodžio mėnesį „Už saugią Lietuvą“ renginiuose Trakuose taip pat dalyvaus kampanijos ambasadoriai broliai A. ir R. Gataveckai, radistai Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius, atlikėjas Algirdas Kaušpėdas.