Kampanija „Už saugią Lietuvą“: pagalba elektrėniškiams kovoje su priklausomybėmis

Sukurta : 2017-03-31 15:37:39
Kampanija „Už saugią Lietuvą“: pagalba elektrėniškiams kovoje su priklausomybėmis

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota nacionalinė socialinio saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą“ su specialistų ir ekspertų komanda lankėsi Elektrėnuose, kur kartu su miesto savivaldybės atstovais ieškojo sprendimų, kaip efektyviau kovoti su priklausomybėmis, suteikti pagalbą priklausomų asmenų šeimoms ir kurti saugesnę nuo smurto aplinką.

Susitikime su savivaldybės meru, tarybos Socialinių reikalų komiteto nariais, socialiniais darbuotojais, gydymo įstaigų atstovais, dalyvavo Vilniaus priklausomybės ligų centro, Valstybinio psichikos sveikatos centro, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento, Seimo priklausomybių prevencijos komisijos, Sveikatos apsaugos ministerijos ir nevyriausybinių organizacijų atstovai. Gerąja patirtimi kovojant su priklausomybėmis dalinosi Kauno miesto atstovai.

Ekspertai įvertino rajono situaciją ir aptarė papildomas priemones, kurios realiai galėtų padėti priklausomybių kamuojamiems žmonėms, taip pat užtikrintų saugumą vaikams, gyvenantiems socialinės rizikos šeimose.

Specialistų teigimu, tam, kad kovojantis su priklausomybėmis asmuo gautų pilnavertę ir efektyvią medicininę, socialinę, užimtumo ir teisinę pagalbą, svarbus visų įsitraukimas. Suvienijus savivaldybės, nevyriausybinių organizacijų, bendruomenių pastangas, taip pat į pagalbą pasitelkus kitų savivaldybių patirtį, būtina sukurti efektyviai veikiantį modelį, kuris padės motyvuoti priklausomybių turinčius žmones ieškoti pagalbos ir ją gauti.

Susitikime buvo pristatytas gerosios praktikos pavyzdys – Kauno teritorinės darbo biržos bendradarbiavimas su Kauno priklausomybės ligų centru. Priklausomybių atsikračiusius žmones itin motyvuoja padidėjusi galimybė sugrįžti į darbo rinką.  

Prezidentės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ tikslas - kovoti su smurtu, savižudybėmis ir priklausomybėmis, skatinti globą ir įsivaikinimą. Daugiau informacijos apie kampaniją galima rasti interneto puslapyje www.uzsaugialietuva.lt, socialinėje „Facebook“ paskyroje www.facebook.com/uzsaugialietuva ir naudojant žymą #UžSaugiąLietuvą.