Kampanija „Už saugią Lietuvą“: pagalba varėniškiams kovoje su priklausomybėmis

Sukurta : 2016-11-09 16:04:29
Kampanija „Už saugią Lietuvą“: pagalba varėniškiams kovoje su priklausomybėmis

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota nacionalinė socialinio saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą“ su specialistų ir ekspertų komanda lankėsi Varėnoje, kur kartu su miesto savivaldybės atstovais ieškojo sprendimų, kaip efektyviau kovoti su priklausomybėmis.

Susitikime su savivaldybės meru, administracijos direktoriumi, socialiniais darbuotojais, problematiškiausios seniūnijos seniūne dalyvavo Vilniaus priklausomybės ligų centro, Valstybinio psichikos sveikatos centro, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento, „SOS vaikų kaimo“, nevyriausybinių organizacijų atstovai. Gerąja patirtimi kovojant su priklausomybėmis dalinosi Alytaus ir Ukmergės rajonų savivaldybės.

Pirmajame susitikime ekspertai įvertino rajono situaciją ir aptarė papildomas priemones, kurios realiai galėtų padėti priklausomybių kamuojamiems žmonėms, taip pat užtikrintų saugumą vaikams, gyvenantiems socialinės rizikos šeimose.

Specialistų teigimu, kovojant su priklausomybėmis svarbus visų įsitraukimas. Suvienijus savivaldybės, nevyriausybinių organizacijų, bendruomenių pastangas, taip pat į pagalbą pasitelkus kitų savivaldybių patirtį, būtina sukurti efektyviai veikiantį modelį, kuris padės motyvuoti priklausomybių turinčius žmones ieškoti pagalbos ir ją gauti.

Prezidentės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ tikslas - kovoti su smurtu, savižudybėmis ir priklausomybėmis, skatinti globą ir įsivaikinimą. Daugiau informacijos apie kampaniją galima rasti interneto puslapyje www.uzsaugialietuva.lt, socialinėje „Facebook“ paskyroje www.facebook.com/uzsaugialietuva ir naudojant žymą #UžSaugiąLietuvą.