Kampanijoje „Už saugią Lietuvą“ – nepamiršta pagalba garbaus amžiaus žmonėms

Sukurta : 2016-05-23 13:01:34
Kampanijoje „Už saugią Lietuvą“ – nepamiršta pagalba garbaus amžiaus žmonėms

Prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ toliau jungiasi privačios iniciatyvos, organizacijos, verslo įmonės, siekiančios mažinti smurtą, priklausomybes, savižudybes, skatinti globoti ir įsivaikinti.

Ir toliau aktyviai registruojasi dienos centrai iš visos Lietuvos, kur vaikai ir jaunimas gali burtis, turiningai praleisti laisvalaikį, įgyvendinti savo idėjas.

Ypatingo dėmesio nusipelno vienuolės sesers Pranciškos iš Bukonių (Jonavos r.) veikla. Į mokyklos bendruomenę atėjusi kaip dorinio ugdymo (tikybos) mokytoja, sesuo Pranciška netrukus pastebėjo paramos ir supratimo stokojančius, socialinės rizikos ir socialiai remiamose šeimose gyvenančius kaimo vaikus. Jos iniciatyva Bukonių parapijos namuose atnaujintas 2 kambarių butas, kuriame renkasi apie 20 vaikų. Čia vaikai kalbasi, skaito Šventąjį Raštą, švenčia, mokosi gaminti. Sesuo Pranciška su vaikais lanko ligonius Bukonių slaugos ligoninėje, moko vaikus tvarkyti ir puošti bažnyčią, o sekmadienio mišiose skamba sesers Pranciškos suburto vaikų choro giesmės. Gavus finansinę paramą, būrelį vaikų pavyksta nuvežti ir prie jūros. Vaikams sudaroma galimybė matyti naujausius filmus, stebėti koncertus, renginius. Vaikų šeimoms randama ir suteikiama pagalba maisto produktais, drabužiais. Sesers Pranciškos besąlyginė meilė, dėmesys vaikui, parama ir buvimas kartu daro stebuklus Bukonių kaimelyje.

Nelieka pamiršti ir garbaus amžiaus žmonės. Savo veiklą pradėjo „Sidabrinė linija“ – nemokama draugystės ir bendravimo telefonu paslauga, pagalbos linija garbaus amžiaus žmonėms. Ši linija suteikia reikiamą pagalbą ir informaciją, nukreipimą į kitas, specializuotą pagalbą teikiančias organizacijas ir, svarbiausia, kontaktą – žmogų, kuriam galima paskambinti visą parą, bet kurią savaitės dieną. „Sidabrinė linija“ siūlo garbaus amžiaus žmonėms draugystės paslaugą – galimybę turėti „telefoninį draugą“, kuris reguliariai paskambins pasidomėti, kaip sekasi, paklausti, kaip žmogus jaučiasi, pasiūlyti pagalbos.

Jonavos globos namai dalijasi savo projektu – fotosesija „Senjorų retro“. Visuomenėje išvešėjus jaunystės kultui, siekiama parodyti ir vyresnio amžiaus žmogaus grožį, įamžinti globotinių atminimą, suteikti teigiamų emocijų, pasitenkinimo savimi jausmą, suartinti įstaigos bendruomenės narius. Taip pat organizuojamos ir šių nuotraukų parodos.

Pagalbadarbais.lt – tai atviras visiems Lietuvos žmonėms tinklas, kuris jungia tuos, kuriems reikalinga pagalba paslaugomis, ir tuos, kurie gali tą pagalbą suteikti. Projektas pasidalijo daugiavaikės mamos istorija, kuri sulaukė išskirtinės pagalbos. Užregistravus odontologijos paslaugų poreikį į Pagalbadarbais.lt tinklalapį, atsiliepė Vilniaus implantologijos klinikos gydytoja Eglė Vindašiūtė ir per du mėnesius klinika išpildė daugiavaikės mamos svajonę – turėti sutvarkytus ir sveikus dantis.

Iniciatyvų registraciją ir visus geruosius pavyzdžius rasite kampanijos interneto svetainėje www.uzsaugialietuva.lt. Savo idėjas galite skelbti interneto puslapyje arba socialinėje paskyroje „Facebook“ www.facebook.com/uzsaugialietuva naudodami žymą #UžSaugiąLietuvą.