Kampanijoje „Už saugią Lietuvą“ – verslo įmonių gerosios iniciatyvos

Sukurta : 2016-05-30 13:24:35
Kampanijoje „Už saugią Lietuvą“ – verslo įmonių gerosios iniciatyvos

Praėjusią savaitę Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotoje nacionalinėje socialinio saugumo kampanijoje „Už saugią Lietuvą“ aktyviau reiškėsi verslo įmonės, toliau jungėsi privačios iniciatyvos, nevyriausybinės organizacijos, siekiančios mažinti smurtą, žalingas priklausomybes, savižudybes, skatinti vaikų globą šeimose ir įvaikinimą.

Praėjusią savaitę apie savo gerąsias iniciatyvas saugesnei Lietuvai kurti papasakojo UAB „SDG“, kuri nuo pat savo veiklos pradžios didelį dėmesį skiria ne tik visuomenės švietimui darbuotojų saugos ir sveikatos srityje, bet ir kaip socialiai atsakinga įmonė organizuoja ir dalyvauja įvairiuose renginiuose, iniciatyvose, socialinėse akcijose, projektuose. Daugybė įvairių iniciatyvų ir veiklų įmonę įkvėpė įkurti VšĮ „Saugi pradžia“, kuri perėmė socialinių projektų organizavimą ir vykdymą. Tarp daugybės vykdomų projektų yra Kalėdinių atvirukų projektas, kurio metu vaikai iš vaikų globos namų ir dienos centrų kuria atvirukus bei už juos gauna piniginį atlygį. Projektas moko vaikų globos namų auklėtinius veiklumo, verslumo, iniciatyvos, saviraiškos ir savarankiškumo, skatina vaikus suprasti, kad siekiant savo svajonių reikia įdėti pastangų. Vaikai mokomi dirbti, lavinti savo gebėjimus ir įgūdžius, o už darbelį jiems atlyginama ne tik pinigine išraiška, bet ir pildomi vaikų norai. Įsigiję ar gavę dovanų atvirukus asmenys, apsilankę VšĮ „Saugi pradžia“ tinklalapyje www.saugipradzia.lt, gali išpildyti sukūrusio atviruką vaiko norą. Projektu taip pat norima, kad kuo daugiau įmonių, įstaigų, organizacijų, taip pat fizinių asmenų užmegztų su vaikų globos namų auklėtiniais glaudžius abipusius santykius, šiltą bendravimą, pažintų vieni kitus, domėtųsi vieni kitų veiklomis.

Neįgaliesiems skirtą Kalvarijų turgaus iniciatyvą galima pavadinti pirmuoju žingsniu socialaus verslo link. Trečiadieniais į Vilniaus Kalvarijų turgų atvykstantys apsipirkti neįgalieji mokamoje turgaus aikštelėje automobilius kviečiami statyti veltui. Akcijos organizatoriai teigia, kad nemokamais trečiadieniais siekia palengvinti negalios paliestų žmonių ir jų artimųjų kasdienybę, kurti neįgaliems asmenims draugišką fizinę ir emocinę aplinką, kartu sumažinti jų atskirtį. Anot organizatorių, į turgų atvykstančių žmonių srautas yra didelis, todėl nemokamam automobilių statymui parinkta laisvesnė savaitės vidurio diena – trečiadienis. Esant mažesniam pirkėjų srautui, žmonės lengviau ras laisvos vietos automobilių aikštelėje, be to, bus daug patogiau praeiti ar pravažiuoti specialiuoju vežimėliu praėjimuose tarp paviljonų, nereikės grūstis žmonių minioje.

Prie kampanijos prisijungė ir VšĮ „Rytų kovos menų centras Budokan“, kurios tikslas – per aikido kovos meną skleisti pagarbos ir tolerancijos idėjas tarp vaikų ir suaugusiųjų. Organizatoriai reiškia didelį susirūpinimą nemažėjančiu patyčių, nelaimingų vaikų skaičiumi Lietuvoje ir mano, kad jų pareiga padėti vaikams rasti kitokių būdų spręsti savo problemas nei smurtas ar, blogiausiu atveju, savižudybė. Kovos menų centras savanoriškai dalyvauja ir organizuoja renginius, skirtus mokykloje besimokantiems vaikams. Jau trečius metus sportininkai organizuoja renginius, skirtus „Savaitei be patyčių“, ir taip prisideda prie fizinio ir psichologinio smurto mažinimo. Vaikams pasakojama ir demonstruojama pagarbos bei tolerancijos samprata, siekiant mažinti patyčių ir smurto išpuolius mokykloje. Siekdami skatinti mokytojus su vaikais rasti naują, efektyvesnį dialogą, kovos menų centras ketina surengti renginį ir mokytojams.

Mažeikių rajono Vaikų našlaičių ir senelių globos namų darbuotojai, prisidėdami prie kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ir tęsdami prieš metus įstaigos pradėtą vykdyti projektą „Atverk duris“, padovanojo dieną savo globos namų auklėtiniams. Gegužės 28 d., šeštadienį, įstaiga nedirbo nuo 10 iki 18 valandos. Buvo užrakintos globos namų durys, o visi vaikai, kurie neišvyko pas savanorius globėjus, buvo paimti į globos namų darbuotojų šeimas. Visą dieną vaikai praleido šeimos aplinkoje. Globos namų direktorė teigia, kad tai buvo išbandymas, verčiantis visus apie daug ką susimąstyti. Susirinkus atgal į globos namus, netrūko įspūdžių, tokius laimingus vaikus gali pamatyti nedažnai. Direktorės teigimu, šio jausmo nusakyti neįmanoma, o jei norite jį patirti ir jūs – ateikite, padėkite, priglauskite. Vaikai jūsų laukia.

Iniciatyvų registraciją ir visus geruosius pavyzdžius rasite kampanijos interneto svetainėje www.uzsaugialietuva.lt. Savo idėjas galite skelbti interneto puslapyje arba socialinėje paskyroje „Facebook“ www.facebook.com/uzsaugialietuva naudodami žymą #UžSaugiąLietuvą.