„Už saugią Lietuvą“ ambasadoriai skelbia dieną prieš patyčias

Sukurta : 2016-09-09 09:05:38
„Už saugią Lietuvą“ ambasadoriai skelbia dieną prieš patyčias

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriai Daiva Žeimytė, Andrius Tapinas, Algirdas Kaušpėdas, Richardas Jonaitis, Algirdas ir Remigijus Gataveckai rugsėjo 9-ąją visose mokyklose skelbia dieną „Mes prieš patyčias“.

Šiandien, 12.00 val. visos Lietuvos mokyklos portale www.lrytas.tv, lrytas.tv „Facebooke“ ir www.mespriespatycias.lt kviečiamos vienu metu stebėti tiesioginę vaizdo transliaciją, kurioje bus rodomas garsiojo australo Niko Vujičičiaus filmas. Be galūnių gimęs ir savo paties pastangomis didžiulę sėkmę visame pasaulyje pasiekęs vyras pasakos, kokias patyčias pats yra patyręs mokykloje.

Transliacijos metu bus siekiama tolerancijos rekordo Lietuvoje. Kiekvienas prisijungęs prisidės palaikant kovą su patyčiomis artimoje aplinkoje.

Mokyklose N. Vujičičiaus pranešimo transliaciją kartu su mokiniais ir mokytojais stebės, o paskui diskusijose dalyvaus ne tik pati projekto iniciatorė D. Žeimytė, bet ir kiti kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriai: A. Tapinas susitiks su mokiniais Užupio gimnazijoje, R. Jonaitis – J. Basanavičiaus gimnazijoje, A. Kaušpėdas – VGTU licėjuje, broliai A. ir R. Gataveckai – Žvėryno gimnazijoje.

D. Žeimytės teigimu, rugsėjo 10-oji – Pasaulinė savižudybių prevencijos diena, todėl jos išvakarėse norėjosi atkreipti piliečių, net ir pačių mažiausių, dėmesį į šią svarbią visuomenės problemą, suburti visus vienam kilniam tikslui. Žurnalistė tikisi, kad prie šios gražios iniciatyvos prisidės visos Lietuvos mokyklos.