Kampanijos „Už saugią Lietuvą“ partnerių iniciatyva – nemokama teisinė pagalba jaunimo organizacijoms

Sukurta : 2017-10-19 15:34:37
Kampanijos „Už saugią Lietuvą“ partnerių iniciatyva – nemokama teisinė pagalba jaunimo organizacijoms

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ partnerė Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinika pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT). Taip siekiama stiprinti jaunimo organizacijų veiklą Lietuvoje, sudaryti sąlygas gerinti jų teisinę aplinką ir ginti organizacijų bei jų narių teisinius interesus.

Nuo šiol Teisės klinika padės LiJOT priklausančioms jaunimo ir su jaunimu dirbančioms organizacijoms efektyviau veikti teisėkūros procese: teikti išvadas dėl rengiamų teisės aktų projektų, inicijuoti aktualius įstatymų ar žemesnės juridinės galios teisinių dokumentų pakeitimus, dalyvauti nacionalinėse darbo grupėse ir komisijose.

Tūkstančiams jaunimo organizacijos vienijamų veiklių ir pilietiškų jaunų žmonių Teisės klinika teiks nemokamas konsultacijas darbo, vartotojų, intelektinės nuosavybės ir kitų teisės sričių klausimais, padės parengti reikalingus dokumentus steigiant verslą ar apginti savo konstitucines teises.

Pasak šalies vadovės, nemokamą teisinę pagalbą savanoriškais pagrindais teikianti Teisės klinika – puikus savanorystės pavyzdys ir galimybė jautriausioms socialinėms grupėms spręsti teisines problemas bei teisinę pagalbą gauti prieinamu keliu.

VU Teisės klinikoje konsultuoja vyresniųjų kursų VU Teisės fakulteto studentai, o paslaugų kokybę užtikrina praktikos grupių kuratoriai – profesionalūs advokatai, teisininkai, Teisės fakulteto mokslo darbuotojai. Prieš 19 metų VU Teisės kliniką įsteigė ir ją globoja Vilniaus universitetas, advokatų kontora „Ellex Valiunas“ bei Vilniaus universiteto Studentų atstovybė. Pernai organizacija tapo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ dalimi.

Kampanija „Už saugią Lietuvą“ kovoja su priklausomybėmis, smurtu artimoje aplinkoje, savižudybėmis, skatina globoti ir įsivaikinti. Daugiau informacijos apie kampaniją galima rasti interneto puslapyje uzsaugialietuva.lt, socialinėje „Facebook“ paskyroje www.facebook.com/uzsaugialietuva ir naudojant žymą #UžSaugiąLietuvą.