Kampanijos „Už saugią Lietuvą“ partnerių rūpestis – vaikų vasaros atostogos

Sukurta : 2016-08-02 17:11:06
Kampanijos „Už saugią Lietuvą“ partnerių rūpestis – vaikų vasaros atostogos

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota nacionalinė socialinio saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą“ gyvena vaikų vasaros atostogų nuotaikomis. Akcijos „Padovanok vaikui vasarą“ dėka atostogų sulaukė per 100 vaikų iš vargingai gyvenančių šeimų. Neabejingi žmonės, organizacijos, verslo įmonės ir toliau siūlo savo idėjas, iniciatyvas ir pagalbą, kad kuo daugiau vaikų iš globos namų, dienos centrų ar socialinės rizikos šeimų vasarą galėtų praleisti turiningai. Toliau jungiasi ir kitos iniciatyvos, siekiančios mažinti smurto, priklausomybių, savižudybių atvejus, keisti nusistovėjusius stereotipus ir skatinti globoti bei įsivaikinti.

Praėjusį savaitgalį dviejų puikių iniciatyvų dėka prie jūros apsilankė per 400 vaikų iš visos Lietuvos. Daugeliui jų tai buvo pirmas kartas, kai jie išvydo jūrą! Pakviesdama vaikus prie jūros, Palangos savivaldybė prisidėjo prie kampanijos iniciatyvos „Padovanok vaikui vasarą“. Mažieji aplankė žymiausias miesto vietas, kartu su animatoriais žaidė, šoko ir linksminosi, pasivaikščiojo Palangos tiltu, o galiausiai nėrė į bangas maudytis. Sunkiau besiverčiančių šeimų vaikus Palangos savivaldybė planuoja prie jūros pakviesti ir kitąmet, kad tai taptų gražia tradicija. Kitas savivaldybes palangiškiai ragina pasekti jų pavyzdžiu – juk daugybė Lietuvos savivaldybių turi ką parodyti ir kuo pasididžiuoti, todėl tokios akcijos suteiktų galimybę pakeliauti tiems vaikams, kuriems dar nėra tekę kur nors toliau išvažiuoti iš savo gyvenamos vietos.

Antroji puikių atostogų prie jūros iniciatyva mus pasiekė iš radijo stoties ZIP FM, kuri tradiciškai vasarą mėnesiui išsikelia prie jūros, į Palangą. Prisimindami savo vaikystės išvykas prie jūros ir suprasdami, kad ne visi vaikai turi galimybę patirti gražias vaikystės atostogas, šios radijo stoties darbuotojai nusprendė jas padovanoti dviem vaikų namų grupėms. Tačiau Lietuvoje yra kelios dešimtys vaikų globos įstaigų, todėl norėdami suteikti lygias galimybes visiems vaikams, zipiečiai paskelbė vaikų nuotraukų konkursą „Pas ZIP‘ą prie jūros“. Vaikų namai atsiuntė gražiausias, linksmiausias savo auklėtinių nuotraukas, o radijo klausytojai balsavo ir išrinko dvi geriausias, kurių autoriai ir vyksta į Palangą. Viena vaikų grupė jau apsilankė prie jūros, kur vaikų laukė įsimintina diena: jie susipažino su radijo laidų vedėjais, žaidė estafetes, apsilankė Gelbėjimo stotyje, o svarbiausia, pirmą kartą nuvyko prie jūros. Kita vaikų grupė prie jūros vyks jau ateinantį savaitgalį. Savo iniciatyva ZIP FM siekia ne tik suteikti vaikams galimybę išvykti prie jūros, bet ir paskatinti savo klausytojus būti socialiai aktyviais ir padėti sunkiau gyvenantiems vaikams, aukojant ar prisidedant gerais darbais. Prisijungti prie kampanijos „Už saugią Lietuvą“ klausytojai skatinami ZIP FM radijo eteryje, savo „Facebook“ paskyroje ir www.zipfm.lt.

Prasidėjęs paskutinis vasaros mėnuo kviečia planuoti vasaros atostogas tuos, kas jų dar neturėjo. Individualia gido veikla užsiimantis ir seniai gamtą tyrinėjantis Raimundas Ereminas rugpjūčio 15 d., per pačias Žolines, nemokamai kviečia vaikų globos namų auklėtinius į stovyklavietę Palangos girininkijoje. Šalia tekančio miško upelio Žiba vaikai galės žaisti tinklinį, futbolą, kurti laužą, ilsėtis pavėsinėje. Gidas žada daug pramogų, iššūkių ir nepaprastų istorijų. Visi norintieji smagiai ir turiningai praleisti laiką miške kviečiami susisiekti telefonu: +37062293088 arba elektroniniu paštu: raimundas.ereminas@gmail.com.

Prie vaikų užimtumo ne tik vasaros metu prisidės naujas ir pagreitį įgaunantis Vilniaus Geležinio Vilko Rotaract klubo organizuojamas projektas „Svajoju veikti“. Siekiama sudaryti galimybes vaikams iš vaikų globos namų ir socialiai remtinų šeimų nemokamai lankyti norimus būrelius. Vaikų namuose ir skurdžiai besiverčiančiose šeimose auga daug smalsių ir motyvuotų vaikų, kurie svajoja užsiimti turininga popamokine veikla, tačiau juos riboja finansinės galimybės. Šis projektas svajones verčia realybe. Projekto idėja kilo prieš metus. Tuo metu Vilniaus Geležinio Vilko Rotaract klubas bendradarbiavo su Vilniaus Minties vaikų globos namais. Lankydamiesi vaikų namuose, klubo nariai pamatė vaikų norą lankyti būrelius, kurių, deja, globos namai neturėjo galimybių apmokėti. Netrukus 10 vaikų pradėjo lankyti norimus užsiėmimus. Po sėkmingo bendradarbiavimo su Vilniaus miesto popamokinio ugdymo įstaigomis gimė idėja sukurti platformą, kurioje būtų talpinamos vaikų svajonės – www.svajojuveikti.lt. Taip atsirado tarpinė stotelė tarp vaikų svajonių ir žmonių, galinčių jas paversti realybe. Šis projektas ne tik pildo svajones, bet ir sprendžia vaikų, esančių socialinės rizikos grupėje, užimtumo problemą. Vaikai turi galimybę lavinti savo socialinius įgūdžius, atrasti naujus talentus, bendrauti su bendraamžiais, savo laiką ir energiją skirti naudingai veiklai. Rotaract kviečia visus nelikti abejingais ir prisidėti prie šio projekto. Tai padaryti galima keliais būdais. Popamokinio ugdymo organizacijos atstovai gali priimti projekto dalyvį į savo organizuojamą būrelį. Taip pat galima apmokėti projekto dalyvio būrelį arba tiesiog skirti finansinę paramą projektui.

Iniciatyvų registraciją ir visus geruosius pavyzdžius rasite kampanijos interneto svetainėje uzsaugialietuva.lt. Savo idėjas galite skelbti interneto puslapyje arba socialinėje paskyroje  „Facebook“ www.facebook.com/uzsaugialietuva naudodami žymą #UžSaugiąLietuvą.