Prieinami kultūriniai renginiai – sunkumus patiriantiems žmonėms

Sukurta : 2017-03-10 12:50:10
Prieinami kultūriniai renginiai – sunkumus patiriantiems žmonėms

Prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ jungiasi kultūros įstaigos. Lietuvos nacionalinis dramos teatras kartu su partneriu – nevyriausybine organizacija „Vaikų linija“ kviečia verslo įmones ir kiekvieną neabejingą bei iniciatyvų žmogų padovanoti bilietų į teatrą sunkumus patiriantiems vaikams ir jaunimui. Padovanoti bilietų LNDT kviečia į specialiai šiai akcijai suplanuotą spektaklį „Kaulinis senis ant geležinio kalno“, kuris vyks Tarptautinę vaikų gynimo dieną – birželio 1-ąją.

„LNDT, būdamas valstybinis teatras, siekia ugdyti jaunuosius žiūrovus, ypač tuos, kuriems reikalinga visuomenės parama. Turėdami ribotų galimybių labai tikimės, kad socialiai atsakingi verslininkai ir aktyvūs visuomenės nariai, tėvai, patys auginantys vaikus, aktyviai prisidės prie šios iniciatyvos“, – sako LNDT generalinis direktorius Martynas Budraitis.

Daugiau apie patį projektą ir išsami informacija, kaip prisidėti prie iniciatyvos, pateikiama LNDT interneto svetainėje www.teatras.lt.

Paaukoti šiek tiek kultūros kviečia dar vienas projektas Klaipėdoje. Čia jau antrus metus jauniesiems kultūros mėgėjams, neturintiems galimybių savo lėšomis apsilankyti spektakliuose ar koncertuose, bus įteikta dovana – „laukiantis“ bilietas.

Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, į Klaipėdos koncertų salę kviečia ypatingos muzikos koncertas „Nubusk pasikeitęs“, kuriame kūrinius atliks Vilniaus ir Klaipėdos simfoniniai orkestrai, žymūs Lietuvos solistai – Neda Malūnavičiūtė, saksofonistas Petras Vyšniauskas ir kiti atlikėjai. Žiūrovų auka už patekimą į šį labdringą koncertą virs vienu ar keliais „laukiančiais“ bilietais. Jie suteiks galimybę 2017-aisiais jauniesiems Klaipėdos regiono kultūros mylėtojams lankytis Klaipėdos koncertų salės, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro ir Klaipėdos lėlių teatro renginiuose.

Prisidėti prie kilnios misijos ir taip suteikti galimybę jauniems žmonėms domėtis kultūra gali kiekvienas, pervesdamas savo auką ir į specialią akcijos organizatoriaus VšĮ „Klaipėdos šventės“ sąskaitą. Daugiau informacijos telefonu +370 613 35 635.

Skatinti mokinius domėtis menu, kultūra siekia ir nemokamas jaunimo saviraiškos koncertas Šiauliuose „Kelk sparnus aukščiau“. Nuo minispektaklių, šokių iki chorų ir orkestrų bei žymių atlikėjų kovo 18 dieną pasirodys net 4 valandas truksiančiame renginyje koncertų salėje „Saulė“. Renginio organizatoriai siekia, kad kuo daugiau jaunimo įsitrauktų į kultūrinį bendruomenės gyvenimą, turėtų saviraiškos laisvę ir galėtų turiningai leisti savo laisvalaikį.

Kampanija „Už saugią Lietuvą“ ypatingą dėmesį skiria kovai su smurtu artimoje aplinkoje, priklausomybėmis, savižudybėmis, skatina globoti ir įsivaikinti. Daugiau informacijos apie kampaniją galima rasti interneto puslapyje uzsaugialietuva.lt, socialinėje „Facebook“ paskyroje www.facebook.com/uzsaugialietuva ir naudojant žymą #UžSaugiąLietuvą