Laisvės piknikas sutelkė drąsius laisvos šalies piliečius

Sukurta : 2016-05-25 08:49:54
Laisvės piknikas sutelkė drąsius laisvos šalies piliečius

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Kauno rajone rengiamame festivalyje „Laisvės piknikas“. Prezidentę į šį festivalį pakvietė renginio iniciatorius žurnalistas, rašytojas ir kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadorius Andrius Tapinas.

Pirmą kartą šalies istorijoje organizuoto pilietinio festivalio tikslas – kovoti su visuomenėje gajomis baimėmis. Renginio organizatoriai įkvėpimo sėmėsi iš Sąjūdžio mitingų ir Lietuvos nepriklausomybės idėją palaikiusio festivalio „Roko maršas“.

„Laisvės piknikas sutelkė drąsius laisvos šalies piliečius. Tokius, kurie išdrįso ateiti ir pasakyti, – „noriu elgtis taip, kaip manau, kad reikia mūsų valstybei. Noriu gerbti kiekvieną šalia esantį, bet leiskite man galvoti ir kalbėti taip, kaip aš įsivaizduoju.“ Tai ir yra mūsų teisė mūsų laisvoje Lietuvoje – teisė būti laisviems, kalbėti ką galvojame, drįsti siekti savo svajonių ir išlaikyti Lietuvą laisvą savo rankose“, – sakė Prezidentė.

Prezidentės teigimu, Laisvės piknikas subūrė tuos, kuriems nereikia, kad valdžia pakviestų, nes laisvi žmonės žino, kad būdami kartu pasiekti labai daug, – „labai džiaugiuosi, kad Jūs tikite vienas kitu ir tikite tais žmonėmis, kurie Jus pakvietė. O aš tikiu Jumis visais. Dėkoju Jums, kad esate čia“.

Festivalio idėjos autorius A. Tapinas, kartu su renginyje koncertuosiančiu grupės „Antis“ lyderiu Algirdu Kaušpėdu ir muzikantu Andriumi Mamontovu yra šalies vadovės inicijuotos nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriai.

„Laisvės piknike“ savo veiklą pristatė „Misija: Sibiras“, „Už saugią Lietuvą“, „Rytojaus Lietuva“, Lietuvos šaulių sąjunga, kitos organizacijos. Savo muzika dalijosi Jurgis Didžiulis, grupės „Colours of Bubbles“ ir „Freaks on Floor“, Monika Linkytė, Arvydas Vilčinskas, Aleksandro Stulginskio universiteto studentų choras.

Nuotraukos