„Lidl“ vaikų dienos centrų paramos iniciatyvai – mėnuo: jau surinkta per 3 000 eurų

Sukurta : 2018-01-11 09:25:54
„Lidl“ vaikų dienos centrų paramos iniciatyvai – mėnuo: jau surinkta per 3 000 eurų

Prieš mėnesį prie kampanijos „Už saugią Lietuvą“ prisijungusi bendrovė „Lidl Lietuva“ ir jų ilgalaikis nacionalinis paramos projektas „Už saugią aplinką mūsų vaikams“ skaičiuoja pirmuosius rezultatus: per keturias savaites šalies gyventojai akcijai skyrė daugiau kaip 15 000 taros vienetų ir šitaip vaikų dienos centrams surinko daugiau kaip 1500 eurų, antra tiek skyrė pats prekybos tinklas.

Dienos centrams aukoja visos Lietuvos gyventojai – tiek didmiesčiuose, tiek mažesniuose miesteliuose. Daugiausia aukų pirmąjį mėnesį surinkta didmiesčių parduotuvėse, kur pirkėjų srautai gausesni. Tačiau Vilniui ir Kaunui aktyvumu nenusileidžia ir, pavyzdžiui, Mažeikiai. Aukų dydis – nuo 10 euro centų, t. y. užstato už vieną taros vienetą, iki net keliolikos eurų. Dažniausiai aukojama buvo tarpušvenčiu.

Gyventojų surinktų aukų suma, padvigubinta prekybos tinklo, trims vaikų dienos centrus administruojančioms organizacijoms bus pervedama kiekvieną metų ketvirtį.

Dienos centrų steigėjai akcentuoja: vertingas kiekvienas paaukotas centas. Vieno vaiko pavakariams paruošti užtenka vieno euro, pietums – pusantro, o už septynis eurus kiekvienas mažasis lankytojas galės pietauti kasdien po pamokų.

„Džiugu, kad Prezidentės kampanijos idėjos tampa kūnu ir jas aktyviai palaiko verslas. Matome, kad dėmesys vaikams ir pasiryžimas prisidėti prie jų ateities pamažu tampa vis svarbesniu visuomenės prioritetu. Vaikų dienos centruose kuriama saugi, priimanti, suprantanti, patarianti ir palydinti aplinka ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams, globėjams ar kitiems artimiesiems. O nuolatinei veiklai organizuoti yra reikalingas nenutrūkstantis kasdienis darbas bei lėšos“, – sako „Lietuvos Carito“ generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė.

Prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ stiprins nevyriausybinių organizacijų „Gelbėkit vaikus“, „Lietuvos Caritas“ ir Maltos ordino pagalbos tarnybos vaikų dienos centrų veiklą, teikdamas jiems finansinę paramą ir produktus bei toliau kviečia į šį ilgalaikį projektą įsitraukti šalies gyventojus. Grąžinant užstato sistemos ženklu pažymėtas pakuotes į taromatus visose „Lidl“ parduotuvėse, sukauptą užstatą keliais mygtukų paspaudimais galima skirti vaikų dienos centrus valdančioms organizacijoms.

Lietuvoje šiuo metu yra daugiau nei 9 000 sunkiai besiverčiančių šeimų. Jose auga beveik 20 000 vaikų, iš kurių tik 8 000 turi galimybę lankyti dienos centrus. Dažnam iš jų čia tiekiami nemokami pietūs yra vienintelis per dieną gaunamas maistas. Šiuo metu Lietuvoje veikia apie 310 vaikų dienos centrų – poreikis steigti naujas tokio tipo įstaigas didžiulis, tad prekybos tinklas „Lidl“ ketina skirti lėšų ir naujų centrų kūrimui.