Maltiečiai – neatskiriama saugios Lietuvos dalis

Sukurta : 2017-09-05 12:01:57
Maltiečiai – neatskiriama saugios Lietuvos dalis

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Maltos ordino Didžiuoju Kancleriu Albrechtu Freiherru von Boeselageriu ir Didžiuoju Hospitaljeru Dominique de La Rochefoucauld-Montbeliu, su kuriais aptarė Lietuvos ir Maltos ordino dvišalį bendradarbiavimą socialinės apsaugos bei humanitarinės pagalbos teikimo srityse.

Šalies vadovė taip pat susitiko su Maltos ordino Pagalbos tarnybos (MOPT) Lietuvoje darbuotojais, domėjosi jų veikla, lankėsi maltiečių dienos centre, kur bendravo su vaikais ir senjorais bei kartu kepė sausainius.

Dėkodamas už glaudų bendradarbiavimą Maltos ordino Didysis Kancleris šalies vadovei įteikė Lurdo leitenanto medalį. Šiuo medaliu yra apdovanoti tik keli už humanitarinę ir socialinę veiklą nusipelnę asmenys, tarp jų – ir Popiežius Pranciškus.

Pasak Prezidentės, Maltos ordinas, daugybę metų šalyje puoselėjantis savanorystės, rūpesčio, atjautos tradicijas, jau tapo neatskiriama saugesnės Lietuvos dalimi. Tai išskirtinis pavyzdys, kaip paprastomis priemonėmis, bet veiksmingai galima padėti labiausiai nepasiturintiems ar likimo nuskriaustiems žmonėms. Maltiečių veikla ne tik užtikrina gerovę daugybei žmonių, bet ir prisideda prie aktyvių piliečių ir atsakingos visuomenės ugdymo.

Maltiečiai yra nuolatiniai Prezidentės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ partneriai. Bendros kampanijos ir maltiečių veiklos apima bendradarbiavimą socialinėse akcijose, skatina dalyvauti iniciatyvoje „Padovanok vaikui vasarą“, inicijuoja naujų dienos centrų steigimą, kviečia sunkumus patiriančius vaikus paremti mokyklinėmis prekėmis. Šias ir naujas veiklas ketinama tęsti toliau, kad pagalba pasiektų kuo daugiau vargingiau gyvenančių šalies žmonių.

Šiemet Lietuva ir Maltos ordinas mini diplomatinių santykių užmezgimo 25-ąsias metines. Per šiuos metus abi valstybes siejantys dvišaliai ryšiai labai išsiplėtė ir sustiprėjo. Tai liudija ir šio vizito metu pasirašyta tarpusavio bendradarbiavimo sutartis, kuri paskatins dar glaudesnius Lietuvos ir Maltos ordino ryšius sveikatos priežiūros, socialinės apsaugos ir kitose srityse.

Seniausia pasaulyje humanitarinės pagalbos organizacija Maltos ordino Pagalbos tarnyba Lietuvoje įkurta 1991 metais. Maltiečiai teikia savanorišką socialinę pagalbą 44 Lietuvos miestuose ir vienija per 1500 savanorių visoje šalyje. MOPT įkurti jaunimo ir vaikų dienos centrai veikia 14 miestų, vykdomi socialinės priežiūros namuose, maisto į namus, neįgaliųjų pavėžėjimo, „Maltiečių sriubos“.