Meno projektai - saugesnei Lietuvai kurti

Sukurta : 2016-06-13 14:43:19
Meno projektai - saugesnei Lietuvai kurti

Į kvietimą prisijungti prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ atsiliepė jau bene pusantro šimto iniciatyvų ir gerųjų darbų. Spręsti skaudžiausias socialines problemas ėmėsi privatūs asmenys, verslo įmonės, nevyriausybinės organizacijos.

Geraisiais pavyzdžiais, kaip skatinti vaikų užimtumą, labai dažnai dalijasi dienos centrai, kur vaikams sudaromos visos sąlygos mokytis, žaisti, pažinti pasaulį, ugdyti savo socialinius įgūdžius ir surasti naujų pomėgių. O štai socialinis projektas ,,Mes darome tai kartu“ („We Do It Together“) lavinti dienos centrų vaikus kviečia per meną. Jau antrą kartą organizuojamo projekto metu dešimt skirtingų šalių atstovų vaikus iš įvairių Lietuvos dienos centrų supažindins su dailės, teatro, muzikos ir šokių istorija, ves interaktyvius užsiėmimus, kurie taps meno terapija. Menas gali išlaisvinti žmogų, padėti jam išreikšti savo emocijas ir atitolti nuo kasdienybės problemų, atrasti naujus pomėgius ir suburti bendruomenes. Planuojama aplankyti Prienų, Alytaus r., Kauno, Elektrėnų, Kaišiadorių r., Lentvario vaikų dienos centrus. Projektas ne tik gyvai supažindins jaunus žmones su skirtingomis kitų šalių kultūromis, menu, bet ir skatins tarpkultūrinį bendravimą ir stereotipų griovimą. Didžiulės drobės su vaikų piešiniais baigiantis projektui bus eksponuojamos meno galerijoje.

Kūrybiškai patyčių problemą ėmėsi spręsti Jonavos jaunimo mokykla. Jau ne pirmus metus prisijungdami prie Vaikų linijos organizuojamos kampanijos „Be patyčių“, šiemet mokiniai nusprendė sukurti filmą, kuriame atsispindėtų žmonių nuomonė apie itin visuomenėje aktualią problemą – patyčias. Iki šiol veiklą organizavę tik mokykloje, mokiniai su socialine pedagoge išvyko į miestą sužinoti, ką apie šią problemą mano Jonavos gyventojai. Apibendrinti rezultatai vienareikšmiški – jonaviečiai patyčias vertina neigiamai, sulaukta ir daugybės naudingų patarimų, kaip elgtis ir kur kreiptis pagalbos. Visas filmukas paskelbtas tinklalapyje youtube.com.

Radviliškio švietimo ir sporto paslaugų centro Dienos užimtumo skyrius gyvuoja jau 15 metų. Čia teikiama pagalba rajono neįgaliesiems. Centrą lankantiems sunkią negalią turintiems jaunuoliams užtikrinama kompleksinė specialistų pagalba, organizuojama pati įvairiausia veikla. Skyriuje jaunuoliai turi galimybę atskleisti savo meninius, muzikinius, vaidybinius, sportinius sugebėjimus. Nuolat organizuojami renginiai tiek skyriuje, tiek už jo ribų: dalyvavimas muzikos konkursuose, festivaliuose, sporto varžybose, mugėse, parodose, kur jaunuoliai turi unikalią galimybę parodyti savo sugebėjimus ir galimybes.

Padovanoti dovaną, kuri užauga, bendruomenę pakvietė Klaipėdos rajono savivaldybė. Siekdami padėti sunkiau gyvenančioms Klaipėdos rajono šeimoms, savivaldybė gyventojus paragino dovanoti daržovių sėklų, kad šeimos pačios galėtų užsiauginti savo derlių ir vasarą bei rudenį pasiruošti gausesnį pietų stalą ar daržovių žiemai. Sėklas žmonės nešė į savo seniūniją ar dėjo į specialią paramos akcijos dėžę savivaldybėje. Klaipėdos rajono savivaldybė prie akcijos prisijungti kvietė visus aktyvius piliečius, bendruomenes, įstaigas ir organizacijas. Sumanymas sulaukė visuomenės palaikymo, o stokojantiems išdalytos daržovių sėklos paskatino savo rankomis užsiauginti sveikų maisto produktų. Rudenį ketinama aplankyti šeimas, kurios užsiaugino daržovių iš dovanotų sėklų, taip pat surengti daržovių konservavimo, receptų dalijimosi ir ragavimo popietes kiekvienoje seniūnijoje.

Iniciatyvų registraciją ir visus geruosius pavyzdžius rasite kampanijos interneto svetainėje www.uzsaugialietuva.lt. Savo idėjas galite skelbti interneto puslapyje arba socialinėje paskyroje „Facebook“ www.facebook.com/uzsaugialietuva naudodami žymą #UžSaugiąLietuvą.