Naudinga kampanijos „Už saugią Lietuvą“ informacija – aktyvioms bendruomenėms

Sukurta : 2017-01-03 14:44:12
Naudinga kampanijos „Už saugią Lietuvą“ informacija – aktyvioms bendruomenėms

Kampanijos „Už saugią Lietuvą“ parengta informacija apie krizines situacijas, pagalbos telefonai ir kiti naudingi patarimai išspausdinti šių metų informaciniame leidinyje „Seniūnaičio žinynas“. Šis leidinys metų pradžioje pasiekia visus šalies seniūnaičius bei aktyvias bendruomenes.

Gyventojų iš savo tarpo išrinkti seniūnaičiai paprastai būna tie, kurie pažįsta beveik visus seniūnaitijos gyventojus, rūpinasi jais, dažniausiai pirmieji pastebi ir žmonių problemas. Labai svarbu, kad tokios problemos ar krizinės situacijos būtų ne tik laiku pastebėtos, tačiau į jas būtų ir tinkamai sureaguota.

„Seniūnaičio žinyne“ pateikta informacija apie Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotą nacionalinę socialinio saugumo kampaniją ir jos vykdomas veiklas. Čia spausdinama išsami informacija, kaip atpažinti galinčias užklupti krizines situacijas – smurtą, patyčias, priklausomybes ar emocines krizes, patariama, kaip į jas reaguoti ir tinkamai elgtis. Ten pat galima rasti ir visus reikalingus pagalbos telefonus. Žinyne pateikiama ir svarbiausia informacija norintiems globoti ar įsivaikinti, tačiau nežinantiems, nuo ko tai reikėtų pradėti.

Jau trečius metus iš eilės leidžiamas informacinis leidinys „Seniūnaičio žinynas“ siekia skatinti gyventojus ir ypač jų atstovus – seniūnaičius, taip pat bendruomenines ir nevyriausybines organizacijas aktyviau dalyvauti sprendžiant viešuosius reikalus. Čia pateikiama ne tik seniūnaičiams, bet ir vietos bendruomenėms, nevyriausybinėms organizacijoms ir visiems gyventojams aktuali informacija.

Kampanija „Už saugią Lietuvą“ ypatingą dėmesį skiria kovai su smurtu artimoje aplinkoje, priklausomybėmis, savižudybėmis, skatina globoti ir įsivaikinti. Daugiau informacijos apie kampaniją galima rasti interneto puslapyje uzsaugialietuva.lt, socialinėje „Facebook“ paskyroje www.facebook.com/uzsaugialietuva ir naudojant žymą #UžSaugiąLietuvą.