Prezidentė kviečia visus prisijungti prie akcijos „Darom“

Sukurta : 2017-04-21 08:48:22
Prezidentė kviečia visus prisijungti prie akcijos „Darom“

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė davė startą tradicinei akcijai „Darom“ ir drauge su įvairių sutrikimų turinčiais žmonėmis psichosocialinės reabilitacijos centro „Rastis“ parke sodino žydinčius augalus.

Valstybės vadovė pakvietė visus šalies gyventojus kuo aktyviau prisijungti prie šios gamtos tvarkymo akcijos. Prezidentės teigimu, kiekvienas žmogus gali kurti geresnę Lietuvą. Saugi ir graži aplinka padeda įveikti net ir pačius didžiausius sunkumus, todėl rūpindamiesi ja rūpinamės ir vieni kitais.

Šiemet akcija „Darom“ vyksta jau dešimtą kartą. Vien pernai joje dalyvavo net 260 tūkst. pilietiškai nusiteikusių ir švaresnę Lietuvą norinčių matyti žmonių, jie surinko net 3 tūkst. tonų atliekų. Skaičiuojama, kad per devynerius veiklos metus akcijose dalyvavo 1 361 000 žmonių, buvo surinkta apie 38 tūkst. tonų atliekų.

Vasaros gatvėje įsikūrusiame parke Prezidentė ne tik sodino žydinčius augalus, bet ir bendravo su psichosocialinės reabilitacijos centro „Rastis“ lankytojais ir nevyriausybinių organizacijų atstovais.

Lietuvoje nuo psichikos ir elgesio sutrikimų kasmet gydosi daugiau kaip 160 tūkst. žmonių, išaiškinama apie 9 tūkst. naujų susirgimo atvejų. Tai du su puse karto daugiau nei ES vidurkis. Šiems žmonėms reikalingas ne tik gydymas, bet ir pagalba po jo, nes, pasak šalies vadovės, atstumti žmonės dažnai pradeda galvoti ir apie savižudybę.

Kova su savižudybėmis – vienas svarbiausių Prezidentės inicijuotos nacionalinės saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ tikslų. Prieš metus startavusi kampanija suvienijo visą Lietuvą: ji padeda įveikti priklausomybes, smurtą artimoje aplinkoje, skatina globoti ir įsivaikinti.

Nuotraukos