Prezidentės prizas – pilietiškiausiai dviratininkų komandai

Sukurta : 2016-08-22 08:19:48
Prezidentės prizas – pilietiškiausiai dviratininkų komandai

Sostinėje baigėsi Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamas „Velomaratonas 2016“.

Specialus, Prezidentės Dalios Grybauskaitės įsteigtas prizas – „Pilietiškiausios komandos“ marškinėliai šiemet atiteko komandai „Dviračiu aplink LT“. Dviratininkų komanda kelionę pradėjo Medininkų pasienio poste, taip pagerbdama ir paminėdama prieš 25 metus per tragiškus įvykius ten žuvusius pareigūnus. Per 11 dienų dviratininkai apvažiavo visą Lietuvą ir, įveikę 1200 kilometrų, finišavo „Velomaratone“.

Pilietiški, sąmoningi ir aktyvūs žmonės, pasak šalies vadovės, jau dabar keičia visą Lietuvą ir geru savo pavyzdžiu užkrečia aplinkinius. „Velomaratonas“ – tai ne tik turiningas laisvalaikis su šeima ar draugais, tai vienybės ir bendrystės jausmas, jungiantis tūkstančius čia dalyvaujančių žmonių. 

Daugiau nei 10000 dviračių mėgėjų iš visos Lietuvos subūrusiame „Velomaratone“ važiavo ir Prezidentės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ komanda, prie kurios prisijungė ir kampanijos partneriai bei bičiuliai.

Jau septintąjį kartą vykęs „Velomaratonas“ yra didžiausias dviračių renginys visose Baltijos šalyse. Čia mina sportininkai ir mėgėjai, vaikai ir seneliai, šeimos, darbo kolektyvai, draugų būriai, bendruomenės. Šia iniciatyva siekiama skatinti sveiką gyvenseną, mokyti saugumo kelyje, auginti dviratininkų kultūrą ir eismo dalyvių tarpusavio supratimą.

Nuotraukos