Prie kampanijos „Už saugią Lietuvą“ jungiasi jau tradicija tapę renginiai

Sukurta : 2016-10-04 13:51:05
Prie kampanijos „Už saugią Lietuvą“ jungiasi jau tradicija tapę renginiai

Prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ jungiasi ne tik visai naujos, kampanijos įkvėptos ir visos šalies žmones įtraukiančios akcijos bei renginiai, bet ir jau daug metų sėkmingai gyvuojančios iniciatyvos. Šiais savo pavyzdžiais iniciatyvios organizacijos, verslo įmonės ar pavieniai žmonės siekia mažinti smurtą, priklausomybes, savižudybes, keisti nusistovėjusius stereotipus ir skatinti globoti bei įsivaikinti.

Spalio 6 dieną Kaune vyks Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Visuomenės sveikatos fakulteto organizuojama pirmoji Nacionalinė visuomenės sveikatos konferencija „Visuomenės sveikata saugiai Lietuvai“, kurios pagrindinę temą padiktavo Lietuvos Respublikos Prezidentės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“. Konferencija siekia pasidalyti žiniomis, idėjomis, gerosios praktikos pavyzdžiais apie tai, kaip visuomenės sveikatos ir sveikatos priežiūros specialistai galėtų prisidėti prie socialiai saugesnės Lietuvos kūrimo. Ypatingas dėmesys ir atskira sesija bus skirta savižudybių prevencijos klausimams. Konferencijoje bus pristatyti bandomojo Kupiškio projekto rezultatai ir diskutuojama, kaip šią praktiką taikyti kituose Lietuvos regionuose. Į renginį užsiregistravo apie 400 dalyvių iš visos Lietuvos. Konferencija bus atidaryta Prezidentės sveikinimu renginio organizatoriams ir dalyviams, pranešimus skaitys kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriai Andrius Tapinas, Jurgita Jurkutė.

Į kovą su patyčiomis mokyklose įsijungia vis daugiau projektų ir tai geriausias įrodymas, kad šiai problemai skiriamas vis didesnis dėmesys. „Leiskite man būti savimi...“ – Annos Frank gyvenimo istorija yra tarptautinė keliaujanti edukacinė paroda, sukurta Annos Frank namuose Amsterdame. Parodos atidarymu, kuris įvyks spalio 20 d. 17 val. Vilniaus rotušėje, pradedamas šviečiamasis Annos Frank namų ir Vilniaus kolegijos projektas, skirtas patyčioms mokyklose mažinti. Paroda netikėtai susieja žydų mergaitės iš Amsterdamo gyvenimo istoriją su istorijomis šiandieninių vaikų ir jaunuolių, kurie kenčia patyčias ar net diskriminaciją todėl, kad yra neįgalūs, priklauso etninėms, religinėms ar lytinėms mažumoms. Paroda keliaus po Lietuvos mokyklas. Parodos gidais mokyklose bus patys mokiniai, apmokyti Annos Frank namų atstovų.

Jau tradicija tapusi ir septintąjį kartą vyksianti „Spalvoto meduolio diena“ – iniciatyva, kuri kviečia globotinus vaikus ir visus norinčius su jais susitikti prie bendro stalo, marginant meduolius. Lapkričio 26 dieną vyksiančios iniciatyvos tikslas – padėti susitikti vaikams ir galimiems įtėviams, keisti požiūrį į globotinus vaikus, lavinti jų socialinius ir bendravimo įgūdžius, skatinti globotinų vaikų ir visuomenės savanorystę. Prieš trejetą metų prisijungdama prie akcijos „Spalvoto meduolio diena“ Respublikos Prezidentė drauge su vaikais iš Vilniaus globos namų vienoje sostinės kepyklėlių kūrė kalėdinius meduolius ir linkėjimus. Šalies vadovė paragino visus dovanoti šilumą ir dėmesį ne tik savo artimiesiems, bet ir tiems, kam to labiausiai reikia. Akcijos dalyvių skaičius kasmet vis auga, o vietų geografija plečiasi. Pernai „Spalvoto meduolio dienos“ renginiai vyko keliolikoje Lietuvos miestų. 28 kepyklėlėse apsilankė daugiau nei 40 000, savanoriavo 168 žmonės. Šventėje dalyvavo 505 globotini vaikai. Dalis globotinių patys savanoriavo. Projektas kasmet sulaukia didelio visuomenės ir žiniasklaidos palaikymo. Organizatoriai siekia, kad per ateinančius 3–5 metus „Spalvoto meduolio diena“ taptų pačių globotinų vaikų organizuojamu renginiu.

Gruodžio–sausio mėnesiais Trakuose jau šeštąjį kartą vyks kalėdinių renginių ciklas „Trakai – Kalėdų senelių sostinė“. Šiemet „Trakai – Kalėdų senelių sostinė“ prisideda prie Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“. Kiekvieną šių metų gruodžio mėnesio sekmadienį vyks socialinės akcijos, siekiant įtraukti vaikus iš socialiai remtinų šeimų ir globos namų. Specialiai jiems bus organizuojamos nemokamos ekskursijos į žymiausius Trakų miesto lankytinus objektus, vaikai bus kviečiami prisijungti prie kampanijos ambasadorių dailininkų brolių Algirdo ir Remigijaus Gataveckų organizuojamų meninių–edukacinių programų, pabendrauti su šv. Kalėdų personažais iš Lietuvos ir užsienio.

Iniciatyvų registraciją ir visus geruosius pavyzdžius rasite kampanijos interneto svetainėje uzsaugialietuva.lt. Savo idėjas galite skelbti interneto puslapyje arba socialinėje paskyroje „Facebook“ www.facebook.com/uzsaugialietuva naudodami žymą #UžSaugiąLietuvą.