Prie kampanijos „Už saugią Lietuvą“ jungiasi šalies mokyklos

Sukurta : 2016-08-31 16:42:46
Prie kampanijos „Už saugią Lietuvą“ jungiasi šalies mokyklos

Prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ per kiek daugiau nei 4 mėnesius prisijungė jau apie 200 gerųjų iniciatyvų. Savo pavyzdžiu neabejingi žmonės, organizacijos, verslo įmonės siekia mažinti patyčių, smurto, priklausomybių, savižudybių atvejus, keisti nusistovėjusius stereotipus ir skatinti globoti bei įsivaikinti.

Prieš pat naujuosius mokslo metus su puikiomis iniciatyvomis, kovojančiomis su patyčiomis ir skatinančiomis pasitikėjimą savimi, prie kampanijos prisijungė Ignalinos rajono mokyklos. Jau kelerius metus Ignalinos rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose sėkmingai įgyvendinama rajono švietimo darbuotojų ir pedagogų sukurta Pasitikėjimo ugdymo programa. Šios programos tikslas – ugdyti save pažįstantį, gebantį diskutuoti, siūlantį ir įgyvendinantį idėjas, pasitikintį savimi ir kitais mokinį. Visos šios savybės svarbios kasdieniame žmogaus gyvenime, pažįstant ne tik save, bet ir klasės draugus, geriau suprantant kitus žmones.  Programos kūrėjai tikisi, kad mokyklas baigs laimingi, savimi ir kitais pasitikintys vaikai, vėliau kursiantys gerovę ir savo krašte.

Mažieji Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos vaikai jau puikiai žino, kad gyvenime, tam, kad jis būtų prasmingas ir gražus, reikia palikti gerumo pėdas. Jie dažnai lankosi Mielagėnų palaimintojo Jurgio Matulaičio globos namuose. Vaikai nuoširdžiai bendrauja su ten gyvenančiais seneliais ir močiutėmis, dovanoja jiems savo širdžių gerumą. Laimingi ir seneliai, ir vaikai, galėdami skleisti džiaugsmo spindulius tiems, kam to labiausiai reikia. Vaikų mokytojai teigia, kad taip ugdomos dorinės vertybės ir gėris vaikuose, o nuo gerų darbų gražėja ir visa Lietuva.

Savo veikla, kuriant saugesnę mokyklą vaikams, pasidalijo Ignalinos progimnazija, pavadinta profesoriaus Česlovo Kudabos vardu. Taip, kaip mokykla skiria dėmesį gerai vaikų savijautai, tarpusavio santykiams, fiziniam, psichologiniam, socialiniam saugumui, galėtų būti pavyzdžiu kiekvienai šalies mokyklai. Per praėjusius mokslo metus čia vykdyti net keletas projektų ir konkursų. „Bendruomeniškiausios klasės“ konkursas skatino aktyvų dalyvavimą bendruomenės gyvenime, mokinių bendravimą ir bendradarbiavimą klasėse, draugiškumą ir tolerancija tarp bendraamžių. Mokykloje vykdyta ir smurto bei patyčių prevencijos programa „Sustabdyk patyčias dabar“, kurios tikslas skleisti pagarbos, tarpusavio dialogo ir tolerancijos kultūrą. Į šį projektą įtraukta visa mokyklos bendruomenė. Tradiciškai, kiekvieną vasarą socialiai remtinų ir socialinės rizikos šeimų vaikai turi galimybę laiką praleisti vasaros stovykloje. Šiemet ją lankė 40 vaikų. Naujieji mokslo metai vaikus pasitiks jau su naujais projektais „Kuriame saugesnę mokyklą“ ir „Aš noriu gyventi kitaip“, o rūpinantis geru klasių mikroklimatu bus skelbiamas ir konkursas „Saugiausia klasė“.

 Su puikiu pasiūlymu prie kampanijos prisijungė ir organizacija „Sporto birža“. Tai specialus portalas, kuriame galima pasirinkti norimą trenerį, mankštą ir ją atlikti patogiu laiku, norimoje vietoje. „Sporto birža“ kviečia visas organizacijas, bendruomenes, vaikų globos namus, dienos centrus, kurie padeda vargingiau gyvenantiems vaikams ar socialinės rizikos grupėms, atsiliepti ir gauti nemokamą metinę narystę tam, kad jų globotiniai galėtų kasdien sportuoti, gyventi ir jaustis sveikiau bei žvaliau. Tai – pirmasis toks interaktyvus projektas Baltijos šalyse. Taip gausybės įvairių sporto šakų profesionalių trenerių vedamos treniruotės yra pasiekiamos vos dviejų mygtukų paspaudimu. Viskas, ko reikia treniruotėms, tai motyvacijos, nedidelio ploto ir prieigos prie interneto. Projekto organizatorių teigimu, judėjimas – sveikatos šaltinis.  

Tai tik dalis iniciatyvų, keičiančių daugybės žmonių gyvenimus. Iniciatyvų registraciją ir visus geruosius pavyzdžius rasite kampanijos interneto svetainėje uzsaugialietuva.lt. Savo idėjas galite skelbti interneto puslapyje arba socialinėje paskyroje „Facebook“ www.facebook.com/uzsaugialietuva naudodami žymą #UžSaugiąLietuvą.