Prie kampanijos „Už saugią Lietuvą“ jungiasi šalies universitetai

Sukurta : 2016-07-05 08:45:14
Prie kampanijos „Už saugią Lietuvą“ jungiasi šalies universitetai

Praėjusią savaitę prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ su savo gerosiomis iniciatyvomis prisijungė net du šalies universitetai.

Kampanijai teisiniais klausimais nuo šiol talkins Vilniaus universiteto Teisės klinika.

Vilniaus universiteto Teisės klinika teikia nemokamą teisinę pagalbą nuo 1998 m. Klinikoje konsultuoja vyresniųjų kursų Vilniaus universiteto Teisės fakulteto studentai. Paslaugų kokybę užtikrina praktikos grupių kuratoriai – profesionalūs advokatai, teisininkai, Teisės fakulteto mokslo darbuotojai. Prieš 18 metų Teisės  kliniką įsteigė ir ją globoja Vilniaus universitetas, advokatų kontora Valiūnas ir partneriai Ellex bei Vilniaus universiteto studentų atstovybė. Per savo veiklos laikotarpį Teisės klinika pagalbą yra suteikusi jau daugiau nei 50 000 gyventojų bei NVO.

Maloniai kviečiame kreiptis dėl nemokamos teisinės pagalbos šiais klausimais:

1. Teisinė pagalba kitoms nevyriausybinėms organizacijoms,  kai jos gina viešąjį interesą ir teikia poziciją teisėkūros procese dėl teisės aktų projektų. NVO sektorius taptų efektyvesnis, jeigu jų siūlomos pataisos sistemiškai derėtų su kitais įstatymais. Šioje vietoje gali padėti Vilniaus universiteto Teisės klinika.

2. Teisinės priemonės nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiems. Patarsime kokios egzistuoja teisinės gynybos priemonės bei padėsime parengti prašymus skyryboms, skundus dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo ir  kaip  kitaip užkirsti kelią pakartotiniams smurto atvejams.  Šiuo atveju nukentėjusiems asmenims svarbu netoleruoti smurto atvejų ir sukaupti drąsos imtis teisinių veiksmų. Tik tokiu būdu sumažės smurto artimoje aplinkoje atvejų.

3. Kitais darbo ir socialinės apsaugos, šeimos bei palikimo, valstybės valdymo teisės klausimais ir teisinių ginčų sprendimu.

Daugiau informacijos apie Vilniaus universiteto Teisės kliniką galima rasti interneto svetainėje teisesklinika.ltinformacija el. paštu: info@teisesklinika.lt.

Vienodas sąlygas visiems studijuojantiems nuosekliai siekia sudaryti Vytauto Didžiojo universitetas. Negalia nėra kliūtis tapti universiteto bendruomenės nariu – tokiu moto universitetas savo kasdieninėje veikloje vadovaujasi jau nuo 1992 metų. VDU buvo pirmoji iš visų Lietuvos aukštųjų mokyklų, pradėjusi rūpintis neįgalių asmenų integracijos į visuomenę per aukštąjį mokslą programa ir iki šiol garsėjanti kaip neįgaliesiems draugiškas universitetas, saugi aplinka, kuri yra įgyvendindama vystant socialiai atsakingo universiteto politiką neįgaliųjų studentų atžvilgiu, nekintančiu jau daugiau kaip dvidešimt penkerius metus.

Prie kampanijos prisijungė ir gražios iniciatyvos, skirtos Plungės ir Vilniaus vaikų globos namams. Advokatų kontoros „SORAINEN“ kolektyvas su Plungės vaikų globos namų vaikais bendrauja jau nuo 2007 m.,  kasmet aplanko vaikus prieš Kalėdas, taip pat vyksta pas juos pavasarį. Prieš Kalėdas vaikai rašo laiškus Kalėdų Seneliui su savo norais ir svajonėmis, o kompanija padeda tuos norus išpildyti. Pavasarinė išvyka į Plungę advokatų kontoroje jau irgi tapo tradicija. Vaikams organizuojama išvyka į kiną Klaipėdoje, pietūs picerijoje ir kelionė į Palangą. Šiuo metu advokatų kontoros kolektyvas su vaikais ruošiasi Vilniaus maratonui rudenį. Padovanoję jiems bėgimo batus, advokatų kontoros darbuotojai siekia vaikus sudominti sportu ir sveika gyvensena. Dalyvavimas maratone – puiki pradžia.

„Vilniaus kūdikių namų draugai“ – tai paskyra „Facebook“ tinkle, kurios tikslas – telkti žmones, neabejingus šiuose Kūdikių namuose augantiems mažyliams. Sukurti tokią grupę savanorę Liną paskatino apsilankymas Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namuose ir susitikimas su direktore Viktorija Grežėniene. Pasak Linos, ši moteris – pavyzdys to, kad ir vienas žmogus gali pakeisti pasaulį. Ji kartu su puikiu Kūdikių namų personalu pakeitė daugybės mažųjų pasaulius – jiems sukūrė saugią, šiltą, jaukią, ugdančią ir mylinčią aplinką. Šios FB paskyros draugai net ir žinodami, kad mažieji labai prižiūrimi, saugomi, ugdomi ir mylimi, visomis išgalėmis padeda namų personalui padaryti dar daugiau, kad mažieji tikrai pajustų, jog jie kažkam rūpi. Paskyroje skelbiami prašymai, kvietimai, savanoriškos iniciatyvos. Žmonės ne tik atsiliepia, reaguoja į kvietimus, bet ir rašo siūlydami savo paramą, klausdami apie savanorystės sąlygas. Gaunama ir itin laukiamų klausimų apie globą ir įsivaikinimą.

Puikų būdą, kaip sumaniai panaudoti tuštėjančias vaikų globos namų patalpas, rado Telšių rajono savivaldybė. Atsilaisvinusiose patalpose prieš metus nuspręsta įkurdinti Laikinus šeimos namus, kur prieglobstį randa vienišos mamos su vaikais. Tai socialinės rizikos šeimose užaugusios, neturinčios nuolatinės gyvenamosios vietos ar nuolat smurtą patiriančios moterys, kurios dėl savo gebėjimų stokos ar sveikatos problemų negali pasirūpinti savo vaikais. Vienu metu šiuose namuose gali gyventi 5–6 moterys ir 10–20 jų mažamečių vaikų. Jos gyvena savarankiškai, perka ir ruošia maistą, tvarko savo aplinką, rūpinasi higiena, prižiūri vaikus. Didžiausias dėmesys skiriamas pagalbai spręsti socialines, sveikatos problemas, mokyti prižiūrėti vaikus, stiprinti gebėjimus gyventi savarankiškai.

Iniciatyvų registraciją ir visus geruosius pavyzdžius rasite kampanijos interneto svetainėje uzsaugialietuva.lt. Savo idėjas galite skelbti interneto puslapyje arba socialinėje paskyroje „Facebook“ www.facebook.com/uzsaugialietuva naudodami žymą #UžSaugiąLietuvą.