Socialiniams vaikų įgūdžiams formuoti – specialus projektas

Sukurta : 2017-05-09 14:33:05
Socialiniams vaikų įgūdžiams formuoti – specialus projektas

Prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos prisijungė prekybos tinklas IKI su projektu „Sodinčius“, skatinančiu vaikus pažinti daržoves, patiems jas auginti ir lavinti socialinius įgūdžius.

Prezidentė apsilankė sostinės Baltupių mikrorajone įsikūrusiame vaikų dienos centre. Čia su vaikais, socialiniais darbuotojais ir vietos bendruomene sodino daržoves specialiai vaikų socialiniam lavinimui dovanotame šiltnamyje.

Socialinių įgūdžių stoka – didelė socialinės rizikos šeimų problema, einanti iš kartos į kartą. Tokiose šeimose auga beveik 19 tūkst. Lietuvos vaikų.

Projekto „Sodinčius“ dovanotas šiltnamis nuo šiol taps puikia galimybe vaikų socialiniams įgūdžiams stiprinti. Čia vaikai pažins augalus, mokysis jais rūpintis ir prižiūrėti, patys užsiaugins įvairių daržovių ir uogų, ugdys atsakomybę.

Dienos centro auklėtiniai kartu su Prezidente paskelbė simbolinį šiltnamio atidarymą ir pasodino jame pirmuosius augalus – braškių, žemuogių, pomidorų ir salotų daigus, prieskoninius augalus.

Pasak prekybos tinklo IKI generalinio direktoriaus Gerard Rog, projekto tikslas - kad su daržovėmis susidraugautų ir sveikesni augtų kuo daugiau Lietuvos vaikų. Nesvarbu, kokioje šeimoje auga vaikas, jo tinkamas santykis su maistu yra vienas esminių jo laimingo ir sveiko gyvenimo faktorių. Sunkiau, jei šalia nėra, kas papasakotų apie daržovių atsiradimą ar nuvežtų į sodą ar kaimą, todėl bus siekiama, kad prie „Sodinčiaus“ projekto edukacinių ir praktinių iniciatyvų jungtųsi kuo daugiau vaikų dienos centrų.

Tokių projekto šiltnamių atsiras dar keliuose vaikų dienos centruose, bus organizuojamos pažintinės ekskursijos į ūkius ir edukacinės pamokos su žinomais virtuvės meistrais, kad vaikai išmoktų ir patys pasigaminti maisto.

Prezidentės teigimu, kiekvienas vaikas įgūdžius ir gyvenimo modelį atsineša iš tos aplinkos, kurioje auga. Todėl labai svarbu, kad nuo pat pirmųjų dienų vaikai būtų mokomi, kaip patiems pasirūpinti svarbiausiais ir būtiniausiais dalykais gyvenime. Nuo vaikystės diegiama atsakomybė, praktinės žinios tiesiogiai prisideda prie vaiko integracijos į visuomenę.

Šalies vadovė ragina ir visus šalies gyventojus sunkiau gyvenantiems žmonėms padėti ne tik labdara ar maisto produktais, bet ir įtraukiant juos į veiklas, galinčias išmokyti kitokio gyvenimo.

Kampanijos „Už saugią Lietuvą“ tikslas – kovoti su smurtu, savižudybėmis ir priklausomybėmis, skatinti globą ir įsivaikinimą. Daugiau informacijos apie kampaniją galima rasti interneto puslapyje www.uzsaugialietuva.lt, socialinėje „Facebook“ paskyroje www.facebook.com/uzsaugialietuva ir naudojant žymą #UžSaugiąLietuvą.