Susitikime su savivaldybėmis – vaikų globos sistemos pertvarka

Sukurta : 2016-09-27 17:10:18
Susitikime su savivaldybėmis – vaikų globos sistemos pertvarka

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota nacionalinė socialinio saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą“ tęsia darbo susitikimus su šalies savivaldybėmis. Šiandien Prezidentūroje vaikų globos ir įvaikinimo sistemos pertvarkos klausimai aptarti su Kauno apskrities savivaldybių atstovais.

Lietuvoje šiuo metu 3300 vaikų auga globos namuose. Nuo 2017 m. įsigaliosiančios Respublikos Prezidentės inicijuotos Civilinio kodekso pataisos numato, kad į globos įstaigas nebegalės būti siunčiami mažiausi vaikai (iki 3 m., išskyrus atvejus, kai jie turės rimtų sveikatos problemų), o ten patekus, šiose įstaigose galės išbūti ne ilgiau nei tris mėnesius.  Prezidentės iniciatyva nuo 2017 m. taip pat dvigubinamos išmokos šeimoje globojamiems vaikams. Nuo šių metų įsigaliojo šalies vadovės inicijuotos pataisos, kad vaiko laikinoji globa, siekiant jį gražinti į šeimą ar įvaikinti, gali trukti ne ilgiau nei 12 mėnesių, sudarytos prielaidos globėjų ir įtėvių mokymus organizuoti kiekvienoje savivaldybėje, įteisinta didesnė finansinė pagalba šeimynoms, pareiga  teismams globos ir įvaikinimo bylas vaiko interesais nagrinėti operatyviau.

Kas jau nuveikta, kaip įgyvendinamos minėtos įstatymo pataisos, kaip rengiamasi šiai pertvarkai ir buvo diskutuojama susitikime su Birštono ir Kauno miestų, Jonavos, Kėdainių, Kauno, Kaišiadorių, Raseinių, Prienų rajonų savivaldybių vaiko teisių apsaugos ir socialinės paramos specialistais. Susitikimo dalyviai pristatė esamą situaciją miestuose ir rajonuose bei dalinosi patirtimi. Pasitarime taip pat dalyvavo NVO Vaikams Konfederacija vadovė Elena Urbonienė, VO „Gelbėkit vaikus“ patarėja vaiko teisių apsaugos klausimais Odeta Intė.