Tūkstančiams šalies vaikų padovanotos vasaros atostogos

Sukurta : 2017-08-31 09:03:44
Tūkstančiams šalies vaikų padovanotos vasaros atostogos

Šiandien baigėsi Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ akcija „Padovanok vaikui vasarą“. Šalies vadovės kvietimą atkreipti dėmesį į vaikų užimtumo problemą vasarą išgirdo ir itin aktyviai įsitraukė žmonės, verslo įmonės, savivaldybės ir valstybės institucijos. Jų dėka turiningas vasaros atostogas turėjo daugiau nei 3000 sunkumus patiriančių vaikų.

Pasak Prezidentės, antrus metus vykusi iniciatyva „Padovanok vaikui vasarą“ – sėkmingas visuomenės susitelkimo pavyzdys. Kelis kartus viršyti praeitų metų rezultatai – geriausias įrodymas, kad visuomenė supranta dėmesio vaikams svarbą ir noriai dalyvauja ugdydama ateities piliečius.

Už beveik 600 aukotojų surinktas lėšas nupirkti 200 kelialapių į vaikų vasaros stovyklas. Tai dvigubai daugiau, nei pavyko surinkti pernai. Socialiai atsakingas verslas ne tik prisidėjo finansiškai (UAB „Enerstenos grupė“, UAB „Vertex“, UAB „Circle K Lietuva“ ir kt.), bet ir patys inicijavo įvairias veiklas. Įmonės džiaugėsi ne tik praturtinusios vaikų kasdienybę, bet ir sustiprinusios savo darbuotojų kolektyvą.

Galimybę vaikams pamatyti jūrą šiemet vėl dovanojo Palangos savivaldybė (per 500 vaikų), „Smiltynės jachtklubas“ (per 200 vaikų), „Lietuvos geležinkeliai“ (100 vaikų).

Po visą šalį keliavo Lietuvos vaikų ir jaunimo centro organizuota socialinių įgūdžių dienos stovykla „Voratinklis“ (240 vaikų). Mažiausius miestelius lankė Architektų dirbtuvės, į savo veiklą įtraukusios net 400 vaikų ir su jų pagalba bendruomenėms sukūrusios naujus traukos centrus. Prie sėkmingo projekto įgyvendinimo prisidėjo prekybos tinklas „Senukai“.

Akcija paskatino vasarą duris atverti 320 švietimo įstaigų, bibliotekų, muziejų, kultūros centrų visose savivaldybėse. Skaičiuojama, kad į organizuotas sporto varžybas, protmūšius, kūrybines dirbtuves, knygų skaitymo popietes ir kitas turiningo laisvalaikio veiklas įsitraukė apie 25 tūkstančiai vaikų visoje Lietuvoje.

Prie aktyvaus dienos centrų vaikų laisvalaikio prisidėjo „Danske bank Vilniaus maratono“ organizatoriai, daugiau nei 100 vaikų surengę treniruotes su Diana Lobačevske, Vaida Žūsinaite ir kitais žymiais Lietuvos sportininkais. Penkių dienų „Robotikos“ stovyklą jau antrą kartą organizavo asociacija „Infobalt“.

Į šalies socialinį gyvenimą tradiciškai aktyviai įsiliejo užsienio šalių diplomatinės atstovybės. Lauko vasaros stovyklą vaikams iš globos namų organizavo Nyderlandų Karalystės ambasada, įtraukdama savo karius, tarnaujančius NATO priešakinių pajėgų batalione. Vienos dienos stovyklą 150 vaikų iš dienos centrų padovanojo Izraelio ambasada.

Didelę stovyklų naudą pastebėjo ir nevyriausybinių organizacijų, globojančių vaikus, atstovai. Jų teigimu, stovyklose buvo ugdomos vaikų vertybės, bendravimo įgūdžiai. Vaikai iš stovyklų grįžo drąsesni, imlesni naujovėms, susiradę draugų.

Tai tik daugiausia dalyvių sutraukę akcijos pavyzdžiai – veiklas turiningam vaikų laisvalaikiui užtikrinti siūlė daug privačių iniciatyvų, organizacijų ar verslo įmonių. Visų jų pastangos sustiprino sunkumus patiriančių vaikų socialinius įgūdžius ir suteikė nepamirštamų įspūdžių visiems ateinantiems mokslo metams.