„Už saugią Lietuvą“ gimtadieniui – Prezidentės pietūs su globos namų vaikais

Sukurta : 2018-04-23 16:13:27
„Už saugią Lietuvą“ gimtadieniui – Prezidentės pietūs su globos namų vaikais

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriai susitiko šventinių pietų su globos namų vaikais. Taip paminėtas antrasis kampanijos gimtadienis ir pratęsta Tarptautinio Vilniaus klubo iniciatyva dovanoti turiningą laiką sunkumus patiriantiems vaikams.

Į vieną iš sostinės kavinių atvykę šventės dalyviai bendravo su šalies vadove, vėliau valgė šventinius pietus, ragavo kampanijos gimtadienio tortą.

Prezidentės teigimu, sunkumus patiriantiems vaikams trūksta dėmesio ir gyvenimiškų patirčių, galimybės pasisemti įkvėpimo, pasijusti aktyvia visuomenės dalimi. Iniciatyvos, kurios vaikams dovanoja potyrių ir turiningą laisvalaikį, ypač vertingos, jos prisideda prie vaikų socialinių įgūdžių stiprinimo.

Iniciatyvą į įvairias sostinės vietas pietų pakviesti globos namų auklėtinius jau ne pirmą kartą vykdo Tarptautinis Vilniaus klubas. Lietuvoje gyvenančių užsieniečių bendruomenė aktyviai įsitraukė į visuomenės stiprinimo veiklas šalyje. Projekte dalyvaujantys išeiviai iš JAV – Vizgirdų šeima, lietuvių kilmės buvęs JAV jūrų pėstininkas Darius Novickis ir kiti susitinka su globos namų vaikais, kartu leidžia laisvalaikį, motyvuoja juos. Su vaikais taip pat bendravo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriai broliai dailininkai Algirdas ir Remigijus Gataveckai, atlikėjas Vidas Bareikis.

Pasak šalies vadovės, kampanija „Už saugią Lietuvą“ suvienijo valstybės valdžios institucijas, nevyriausybines organizacijas, verslo atstovus ir pažadino didesnį Lietuvos žmonių socialinį jautrumą. Visuomenės nuostatos jau keičiasi – tapome atviresni ir pastabesni socialinėms problemoms, nedvejodami tiesiame pagalbos ranką tiems, kam to labiausiai reikia.

Tam, kad socialiniai pokyčiai lengviau skintųsi kelią, Prezidentė inicijavo įstatymų pataisas. Priimtas jų paketas dėl globos įstaigų pertvarkos, vaiko teisių apsaugos stiprinimo, patyčių.

Ypatingas dėmesys skirtas kovai smurtu artimoje aplinkoje, patyčių mažinimui. Taip atsirado profesionali psichologinė pagalba telefonu tėvams „Tėvų linija“, testas moksleiviams „Įveik patyčias“. Kartu su ekspertais ir nevyriausybinių organizacijų atstovais toliau diegiami ir įtvirtinami modeliai, užtikrinantys, kad emocinė pagalba žmogų pasiektų visose grandyse, taip pat padedantys savivaldybėms motyvuoti nuo priklausomybių kenčiančius žmones pradėti gydytis.

Siekiant tikslo Lietuva – be globos namų, kampanijos suburta specialistų komanda susitiko su visomis savivaldybėmis, atsiranda vis daugiau institucinės globos pertvarkos pavyzdžių, kai visos pajėgos metamos budinčių globotojų paieškai, socialinių paslaugų stiprinimui.

Per šiuos dvejus metus buvo sustiprinta kelios dešimtys vaikų dienos centrų, įsteigti 10 naujų. Visa tai – su verslo įmonių pagalba, kurių prie kampanijos prisijungė jau per 60.

Aktyviai į kampanijos veiklą įsitraukia užsieniečiai: NATO pajėgų integravimo vadavietė, ambasados, taip pat užsienio lietuviai.

Kampanijos naudą mato ir nuolat pabrėžia jos partneriai:

Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė: „Prezidentės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“ sukėlė revoliuciją Lietuvos vaikų gyvenime. Didžiausiu nuopelnu laikau tai, kad kampanijos veiklos metais pagaliau pajudėjome link realios globos namų pertvarkos. Dėl šių milžiniškų pasiekimų dirbome bene dešimtmetį, o juos pavyko įgyvendinti daugiausia Prezidentės ir kampanijos pastangomis.“

NVO Vaikams konfederacijos direktorė Elena Urbonienė: „Kampanija „Už saugią Lietuvą“ buvo ta varomoji jėga, kuri padėjo pamatyti aiškų planą, ką turime nuveikti, kartu nutiesė kelią, ir suteikė drąsos juo žengti.“

NVO „Žiburio fondas“ generalinė direktorė Lietuvai Kristina Stepanova: „Manau, kad svarbiausias kampanijos „Už saugią Lietuvą“ pasiekimas – reikšmingas indėlis į tai, kad geri darbai, ir pasiekti puikūs rezultatai sprendžiant socialines problemas skirtinguose kampeliuose taptų matomi ir girdimi. Dažnai kalbame apie tai, kas yra blogai, tačiau kampanijos pastangomis pavyko parodyti, kad turime daug nepaprastai užsidegusių ir iniciatyvių žmonių, kurie keičia ir kuria saugią, stiprią Lietuvą.“