„Už saugią Lietuvą“ – iniciatyvos iš visos Lietuvos

Sukurta : 2016-06-20 16:15:05
„Už saugią Lietuvą“ – iniciatyvos iš visos Lietuvos

Prieš porą mėnesių startavusi Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota nacionalinė socialinio saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą“ jau apėmė beveik visą šalį. Aktyvūs ne tik didieji Lietuvos miestai – gerosios iniciatyvos plaukia ir iš mažiausių miestelių bei kaimų, turinčių vos po kelis šimtus gyventojų. Tai – geriausias įrodymas, kad žmonės, verslo įmonės ar organizacijos nėra abejingi ir drąsiai imasi spręsti skaudžiausias socialines problemas.

Džiugu, kad kampanijos „Už saugią Lietuvą“ akcija „Padovanok vaikui vasarą“ jau pasiekė pirmąjį užsibrėžtą tikslą ir surinko 5000 eurų. Prie dosniai aukojusių piliečių prisijungė įmonė „Enersta“, paaukojusi 4000 eurų. Už surinktus pinigus galimybę kokybiškai leisti vasaros atostogas turės beveik 50 vaikų iš socialinės rizikos šeimų. Vaikai vyks į stovyklas jau kito mėnesio pradžioje. Visus, norinčius padovanoti vaikui vasarą, ir toliau kviečiame dovanoti vaikams turiningą laisvalaikį: atvykite į vaikų dienos centrą, pasidalykite savo patirtimi arba padovanokite vasaros stovyklą per aukojimo portalą www.aukok.lt!

Labai aktyvią ir daugybę įspūdžių žadančią savaitę neįgaliam jaunimui iš skirtingų Europos šalių planuoja Vilniaus ,,Atgajos“ specialiosios mokyklos bendruomenė. Specialių poreikių turinčio jaunimo integravimo į visuomenę renginiai Europoje vyksta jau daugiau nei 20 metų, o Lietuvoje tokia tarptautinė sporto, kultūros ir draugystės šventė „Žaidimai be sienų“, skirta neįgaliems jaunuoliams, vyks pirmą kartą. Renginyje dalyvaus komandos iš Belgijos, Vokietijos, Olandijos, Čekijos, Vengrijos, Slovakijos, Lenkijos, iš viso per 90 dalyvių. Neįgalūs jaunuoliai išmėgins savo jėgas sporto šventėje, orientacinio žaidimo po Vilniaus senamiestį metu susipažins su sostine, jos istorija, kulinariniu paveldu. Laisvalaikis bus skirtas talentų paieškoms kūrybinėse dirbtuvėlėse ir bendravimui.

Turiningą laisvalaikį vaikų dienos centre „Draugystė“ Utenoje leidžia ne tik vaikai iš įvairių šeimų, bet ir jų tėveliai. Čia ugdomi vaikų socialiniai, bendravimo įgūdžiai, organizuojamas kokybiškas užimtumas skatinant bendruomeniškumą ir mažinant atskirtį bendruomenėje. Kartu su vaikais centrą lankantiems tėveliams dienos centre taip pat ugdomi socialiniai įgūdžiai, jie dalyvauja dienos centro organizuojamose veiklose. Centro darbuotojai stiprina tėvelių žinias apie vaikų auklėjimą, vedami „Pozityvios tėvystės“ mokymai. Dienos centro darbuotojai turi daug gražių idėjų, tačiau neretai joms įgyvendinti trūksta žmogiškųjų išteklių, todėl kviečiami visi socialiai aktyvūs Utenos miesto žmonės prisijungti prie vaikų dienos centro „Draugystė“ veiklų organizavimo ir jų įgyvendinimo. Dienos centro darbuotojai ragina kurti saugią Lietuvą drauge!

Su puikia iniciatyva, kaip mažinti smurtą artimoje aplinkoje, prisijungė Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šakių rajono policijos komisariatas. Jau trečius metus čia vykdomas projektas ir įvairūs renginiai „Mes prieš smurtą“. Projekto metu komisariatas organizuoja susitikimus su socialinės rizikos šeimų atstovais, moksleiviais, už smurtinius nusikaltimus teistais asmenimis, kuriems pasakojama apie smurtą, jo rūšis ir pasekmes, galimybę kreiptis pagalbos, taip pat vykdo pykčio valdymo mokymus. Su asmenimis, teistais už smurtinius nusikaltimus, susitinka Marijampolės anoniminių alkoholikų grupės savanoriai, jie pasakoja apie savo pastangas įveikti alkoholizmą. Kartu su jaunaisiais policijos rėmėjais ir bendruomenių atstovais organizuojamos „Gerumo dienos“. Per jas gerumo arbata ir sausainiais vaišinamiems praeiviams pasakojama apie smurto problemą, teikiama informacija apie pagalbą teikiančias organizacijas, dalijama informacinė medžiaga.

Saugi Lietuva, kai joje saugus bet kokio amžiaus žmogus. Saugi ateitis ir ori senatvė kuriama gyvenantiems Mažeikių rajono Plinkšių senelių globos namuose. Senatvė – ypatingas žmogaus gyvenimo tarpsnis, kai silpsta sveikata, mažėja fizinis aktyvumas, aktyvios veiklos stygius ir didėja begalinis noras bendrauti. Mažeikių „Rotary“ klubo „Liberta“ moterys, išgirdusios, jog Plinkšiuose pradeda savo veiklą nauji globos namai, neliko abejingos. Jos suskubo aplankyti globos namų gyventojus su dovanomis. Apsilankiusios įstaigoje ir susipažinusios su čia vykstančia veikla, jos sutiko dalyvauti ir globos namų projekte ,,Žmogus gimęs gyventi ne vienas ir ne vien sau“. Projektas buria bendruomenes bendrai veiklai, vykstančiai globos namuose. „Libertos“ prezidentė Danguolė Steponaitienė džiaugiasi, kad jos gali būti naudingos ir prisidėti prie paslaugų teikimo gerinimo globojamiems senoliams. „Svarbiausia, kad čia žmonėms gera, jauku, kad jie jaučiasi mylimi ir reikalingi. Lankydami senelius ir neįgalius globos namų gyventojus mes ne tik galėsime jiems padėti, bet ir rodysime pavyzdį savo vaikams. Taip puoselėjant vertybines nuostatas bus mažinama atskirtis tarp kartų, ir vieni kitiems būsime reikalingi“, – teigia D. Steponaitienė.

Iniciatyvų registraciją ir visus geruosius pavyzdžius rasite kampanijos interneto svetainėje www.uzsaugialietuva.lt. Savo idėjas galite skelbti interneto puslapyje arba socialinėje paskyroje „Facebook“www.facebook.com/uzsaugialietuva naudodami žymą #UžSaugiąLietuvą.