„Už saugią Lietuvą“ partneriai kviečia į kovą su patyčiomis ir smurtu internete

Sukurta : 2017-10-11 10:53:17
„Už saugią Lietuvą“ partneriai kviečia į kovą su patyčiomis ir smurtu internete

Prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ prisijungusi organizacija „Reach for Change“, bendradarbiaudama su telekomunikacijų bendrove „Tele2“, kyla į kovą su patyčiomis ir smurtu internete.

Bendrovės „Tele2“ užsakymu atliktas tyrimas apie 9–14 metų amžiaus vaikų elgesį internete parodė, kad kas trečias vaikas jaučiasi internete patyręs patyčias, kas antras išsigando aptikto smurto proveržio, vienas iš dešimties leidosi į kalbas su nepažįstamaisiais, bent vienas vaikas klasėje tokio pokalbio metu yra sulaukęs nepažįstamo žmogaus kvietimo susitikti.

Remdamasi šiuo tyrimu, socialinius verslininkus remianti organizacija „Reach for Change“ skelbia konkursą, kurio tema – „Už ryšį, kuriuo galiu pasitikėti“. Jame organizacija kviečia dalyvauti pokyčių lyderius, galinčius pasiūlyti inovatyvių idėjų, kaip užtikrinti vaikų saugumą internete. 

Geriausią idėją socialiniam verslui kurti pristatęs pokyčių lyderis laimės 20 tūkstančių eurų paramą projektui įgyvendinti ir profesionalų paramą konsultacijoms. Norintieji dalyvauti konkurse paraiškas kviečiami teikti nuo spalio 11 iki lapkričio 11 dienos. Konkurso dalyvius ekspertų komisija įvertins lapkričio 17 dieną.

Nuo pat kampanijos „Už saugią Lietuvą“ pradžios patyčių temai skiriamas ypatingas dėmesys. Šalies mokyklose pradėta sisteminė kova su patyčiomis, o nuo šių mokslo metų pradžios ėmė galioti ir į kovą su jomis nukreiptos Prezidentės inicijuotos Švietimo įstatymo pataisos.

Kampanija taip pat kovoja su smurtu artimoje aplinkoje, priklausomybėmis, savižudybėmis, skatina globoti ir įsivaikinti. Daugiau informacijos apie kampaniją galima rasti interneto puslapyje uzsaugialietuva.lt, socialinėje „Facebook“ paskyroje www.facebook.com/uzsaugialietuva ir naudojant žymą #UžSaugiąLietuvą.