„Už saugią Lietuvą“ – turiningam vaikų laisvalaikiui vasarą

Sukurta : 2016-06-06 16:10:58
„Už saugią Lietuvą“ – turiningam vaikų laisvalaikiui vasarą

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota nacionalinė socialinio saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą“ telkia visuomenę – NVO, socialiai atsakingo verslo įmones, institucijas, privačius asmenis, žiniasklaidos kanalus ir žinomus žmones. Kampanijos tikslas spręsti skaudžiausias socialines problemas – skatinti vaikų globą šeimose ir įvaikinimą, mažinti smurtą ir patyčias, mažinti priklausomybes, savižudybių mastą ir užtikrinti efektyvią prevenciją. Bendromis pastangomis keisti Lietuvą ir užtikrinti turiningą vaikų laisvalaikį praėjusią savaitę įsipareigojo dar kelios iniciatyvos.

Vasarą įprasta vaikus matyti leidžiančius laiką su šeimomis, stovyklaujančius, žaidžiančius ir kitaip pramogaujančius. Deja, ne visi vaikai turi galimybę atostogauti turiningai. Lietuvoje net 19 000 vaikų gyvena socialinės rizikos šeimose, 3300 auga valdiškuose globos namuose. Socialinę atskirtį patiriantys vaikai, gyvenantys skurdesnėmis gyvenimo sąlygomis, dažnai laiką leidžia žalingoje ir netinkamoje aplinkoje, neturėdami galimybės nuvykti į vasaros stovyklą, nukeliauti prie ežero, o pamatyti jūrą – jų didžiausia svajonė. Birželio 1-ąją startavo iniciatyva, kviečianti dovanoti vaikams vasaros stovyklą ar kitokį turiningą vasaros laisvalaikį. Prisijungti prie akcijos „Padovanok vaikui vasarą“ galima įsitraukiant į vaikų dienos centrų veiklą ir dovanojant savo laiką ir žinias (www.pagalbadarbais.lt) arba remiant vaikų užimtumo veiklas aukojimo portale https://www.aukok.lt/Projektai/Padovanok-vaikui-vasara. Surinkta parama bus skirta socialinę atskirtį patiriančių vaikų užimtumui vasaros metu organizuoti. Iniciatyva „Padovanok vaikui vasarą“ – kampanijos „Už saugią Lietuvą“ partnerė.

Tam, kad vaikų laisvalaikis būtų turiningas, skirta programa “Krepšinio Galia”. Vaikams ir paaugliams skirtos programos iniciatoriai - Peteris Kazickas, jo brolis Augustinas ir pusbrolis Aleksas. Per krepšinio treniruotes, pasitelkus krepšinį kaip žaidimą ir bendravimo formą, dalyviai mokomi atpažinti rizikingas situacijas, jų išvengti, atsispirti į žalingus įpročius įnikusių žmonių įtakai. Per komandinį žaidimą vaikai ugdo pasitikėjimą savimi, pagarbą komandos draugui, mokosi spręsti konfliktus, per treniruotes aktyvus bendravimas su treneriu leidžia vaikams pamatyti ir gerą pavyzdį, suteikia tikėjimo, kad sunkus darbas atveda prie gerų rezultatų. Krepšinio treneriai kiekvieną savaitę aplanko 20 Lietuvos vietovių. Programos pagrindas – didesnės rizikos šeimų atžalos iš „Gelbėkit Vaikus Lietuva“, „Carito“ ir kitų dienos centrų. Programa skatina jaunimą rūpintis aplinka, bendruomene, mažina atskirtį tarp visuomenės ir žmonių, turinčių negalią. Kazickų šeimos fondas programą remia finansiškai, o ją vykdo Sostinės krepšinio mokyklos Lietuvoje treneriai.

Nuo birželio vidurio 7 miestuose (Alytuje, Kėdainiuose, Tauragėje, Šilalėje, Gargžduose, Panevėžyje ir Rokiškyje) trims dienoms įsikurs keliaujanti gyvenimo įgūdžių ugdymo stovykla ,,Voratinklis“. Stovykla kvies rinktis to miestelio ar rajono vaikus ir paauglius. Trijų dienų trukmės stovyklos programą sudarys bendravimo, bendradarbiavimo, pasitikėjimo savimi, kūrybiškumo įgūdžių ugdymo užsiėmimai, kuriuos ves neformalaus ugdymo mokytojai. Veikla ir metodai visiems bus prieinami pagal amžių, išsilavinimą, turimą patirtį, nepriklausomai nuo vaikų socialinės padėties. Mokytojai kurs teigiamas emocijas, stengsis sudaryti sąlygas gerai dalyvių savijautai.

Paramos fondas „Veneris“ iš Jonavos skatina ne išmesti, o pasidalyti dar visai gerais, bet jau nereikalingais naudotais daiktais. Surinkti daiktai dalijami neturtingoms, bet tvarkingai gyvenančioms šeimomis. Fondas bendradarbiauja su nevyriausybinėmis organizacijomis, seniūnijomis ir socialiniais centrais, renka informaciją apie sunkiai materialiai gyvenančius asmenis ir šeimas, suteikia joms visą reikiamą pagalbą. Siekiant būti kuo arčiau kiekvieno žmogaus, aktyvinti sunkiau besiverčiančius žmones, fondas ėmė vykdyti projektą „Keliaujanti gyvenimo mokykla“. Tai gyvi, neformalūs susitikimai-diskusijos su psichologais, ekonomistais ir kitų pačių įvairiausių specialybių žinovais.

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) jau trečius metus vykdo POLA kortelės projektą, kuriuo siekiama palengvinti onkologinių pacientų ir jų artimųjų psichologinę būseną ir emocinę savijautą. Visi onkologiniai pacientai turi galimybę nemokamai gauti POLA kortelę, su kuria šiuo metu galima nemokamai lankytis 30 šalies kultūros įstaigų organizuojamuose renginiuose ir pasinaudoti 50 partnerių teikiamomis nuolaidomis prekėms bei paslaugoms. POLA kortelę galima gauti užpildžius paraišką internetu: http://www.pola.lt arba atvykus pas kortelės ambasadorius 18 šalies miestų. Kortelės turėtojams taip pat periodiškai siunčiama informacija apie nemokamus mokymus, konferencijas, kitus renginius, skirtus onkologiniams pacientams ir jų artimiesiems. Ši asociacija siekia, kad vėžiu sirgtų kuo mažiau žmonių, o susirgusieji gautų kuo geresnę medicininę, informacinę, socialinę, psichologinę ir dvasinę pagalbą.

Iniciatyvų registraciją ir visus geruosius pavyzdžius rasite kampanijos interneto svetainėje www.uzsaugialietuva.lt. Savo idėjas galite skelbti interneto puslapyje arba socialinėje paskyroje „Facebook“ www.facebook.com/uzsaugialietuva naudodami žymą #UžSaugiąLietuvą.