Vaikų dienos centras Pasvalyje švenčia įkurtuves

Sukurta : 2017-04-28 13:34:28
Vaikų dienos centras Pasvalyje švenčia įkurtuves

Pasvalyje duris atvėrė naujas vaikų dienos centras, įsteigtas bendradarbiaujant Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotai kampanijai „Už saugią Lietuvą“, bendrovei „Circle K Lietuva“ ir nevyriausybinei organizacijai „Gelbėkit vaikus“. Tai jau antrasis kampanijos, verslo ir NVO pastangomis atvertas dienos centras šiemet.

Šiuo metu Lietuvoje yra apie 250 vaikų dienos centrų. Trūksta dar dvigubai tiek, kad juos galėtų lankyti ir pagalbą gauti kiekvienas socialinėje rizikoje atsidūręs vaikas. Ekspertų teigimu, vaikų dienos centrai – viena pirmųjų prevencijos priemonių, kad vaikas nepakliūtų į globos institucijas. Pasvalys pasirinktas neatsitiktinai – jis išsiskiria kaip savivaldybė, turinti daugiausiai socialinės rizikos šeimose augančių vaikų, aukštą nusikaltusių vaikų procentą, taip pat nedidelį neformalų ugdymą lankančių vaikų skaičių. 

Naujajame dienos centre sukurtas 1 darbuotojo etatas, čia lankysis apie 20 įvairaus amžiaus vaikų iš socialinės rizikos ir vargingiau gyvenančių šeimų. Dienos centre su socialinių pedagogų pagalba vaikai patys gamins maistą, turės atskiras erdves ruošti pamokoms ar žaisti. Ateityje planuojama pasiūlyti daugiau papildomų veiklų: išvykų, susitikimų su įvairių specialybių atstovais, kitais įdomiais žmonėmis, pagalbą šeimai.

Patalpas centrui suteikė savivaldybė, o pagrindines centro išlaikymo išlaidas padengė bendrovė „Circle K Lietuva“. Prie kampanijos prisijungusi įmonė savo socialines veiklas nukreipė bendriems tikslams kartu su kampanija įgyvendinti. Pirmasis vaikų dienos centras duris atvėrė Zarasuose, antrasis – Pasvalyje, o iki vasaros duris atverti planuoja trečiasis. Bendrovė taip pat finansuoja socialinių darbuotojų mokymus ir remia kampanijos ambasadoriaus Andriaus Tapino vizitus po atokiausias šalies mokyklas.

Kampanija „Už saugią Lietuvą“ ypatingą dėmesį skiria kovai su smurtu artimoje aplinkoje, priklausomybėmis, savižudybėmis, skatina globoti ir įsivaikinti. Daugiau informacijos apie kampaniją galima rasti interneto puslapyje uzsaugialietuva.lt, socialinėje „Facebook“ paskyroje www.facebook.com/uzsaugialietuva ir naudojant žymą #UžSaugiąLietuvą.

Nuotraukos