Vaikų dienos centrui - verslo įmonės globa

Sukurta : 2016-12-21 10:24:27
Vaikų dienos centrui - verslo įmonės globa

Artėjant gražiausioms metų šventėms prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ prisijungė UAB „Malsena Plius“.

Bendrovė ėmėsi globoti Vievio vaikų dienos centrą ir jo auklėtinius. Įmonė prie vaikų gerovės prisidės nuolat tiekdama savo gaminamus produktus, taip pat įtraukdama juos į įvairius organizuojamus projektus. Bus įgyvendinta ir dar viena dienos centro vaikų svajonė – susitikti su garsiais, įkvepiančiais ir motyvuojančiais žmonėmis.

„Labai svarbu, kad socialinės įmonių atsakomybės veiklos būtų nukreiptos ten, kur labiausiai reikia dėmesio ir pagalbos. Vaikų dienos centruose vaikais rūpinamasi, čia jie gali jaustis saugūs, ruošti pamokas, bendrauti su draugais. Tačiau visi jie pasiilgę įdomios veiklos, įspūdžių, trokšta žinių, gero pavyzdžio ir bendravimo su naujais žmonėmis. Tokios atsakingo verslo iniciatyvos, įtraukiančios visą įmonės kolektyvą, ne tik prisideda sprendžiant socialines problemas, bet ir savo puikiu pavyzdžiu ir darbais keičia visą Lietuvą“, – sako vyriausioji Prezidentės patarėja Lina Antanavičienė.

Bendrovės kolektyvas pažintį su dienos centro auklėtiniais pradėjo pasikviesdami juos į svečius ir kartu kepdami naminius kalėdinius kūčiukus. Dienos centro vaikai ne tik patys formavo tešlą ir pjaustė kūčiukus, bet ir išgirdo apie seniausius Kūčių ir Kalėdų švenčių papročius bei tradicijas. Vaikų teigimu, pačių iškepti kūčiukai – patys skaniausi, nes kepti su meile. Jais vaikai vaišins ir savo šeimos narius.

Pasak UAB „Malsena plius“ atstovės Kristinos Migonės, nuo pat senovės kūčiukų kepimas šeimoje būdavo patikėtas mažiausiems šeimos nariams. Tai ilgametė tradicija, Kūčių išvakarėse suburianti visą šeimą bendram didžiųjų metų švenčių pasiruošimui. Gaila, kad ši tradicija vis rečiau prisimenama, o naminius gaminius vis dažniau ima keisti masinės gamybos kepiniai. K. Migonės teigimu, jau 175 metus skaičiuojančios įmonės veikla – neatsiejama nuo seniausių šalies tradicijų, todėl jas puoselėti ir perduoti bendrovės darbuotojai pasiryžę ir jų globojamo Vievio vaikų dienos centro auklėtiniams.

Susitelkti, nebūti abejingiems, prisidėti sprendžiant skaudžiausias visuomenės problemas kampanija „Už saugią Lietuvą“ kviečia visus šalies žmones, socialiai atsakingo verslo įmones, nevyriausybines organizacijas, valstybinės institucijas ar žiniasklaidos priemones. Kampanija siekia kovoti su smurtu, savižudybėmis ir priklausomybėmis, skatinti globą ir įsivaikinimą. Daugiau informacijos galima rasti interneto puslapyje uzsaugialietuva.lt, socialinėje „Facebook“ paskyroje www.facebook.com/uzsaugialietuva ir naudojant žymą #UžSaugiąLietuvą.