„Vaikų linija“ pradeda bendradarbiavimą su Švedijos patyčių prevencijos organizacija „Friends“

Sukurta : 2016-12-29 11:51:39
„Vaikų linija“ pradeda bendradarbiavimą su Švedijos patyčių prevencijos organizacija „Friends“

Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ partnerė „Vaikų linija“ pradeda bendradarbiauti su Švedijos organizacija „Friends“. Tai didžiausia ir 19 metų sėkmingai patyčių prevencijos srityje dirbanti organizacija Švedijoje. 

Tyrimai rodo, kad nuo patyčių Lietuvoje kenčia kas trečias mokinys, o patyčių paplitimas tarp Lietuvos paauglių yra vienas didžiausių, palyginti su kitomis Europos ir Šiaurės Amerikos šalimis. Jau 13 metų vykdydama kampaniją „BE PATYČIŲ“ „Vaikų linija“ siekia atkreipti visuomenės dėmesį į patyčių problemą ir pasiūlyti efektyvių būdų, kaip vykdyti patyčių prevenciją.

„Bendradarbiavimas su „Friends“ suteiks galimybę pasinaudoti sėkminga švedų patirtimi ir pasiūlyti Lietuvos mokykloms efektyvią priemonę, kaip sistemingai dirbti su patyčiomis. Programa suteiks galimybę vertinti situaciją savo mokykloje, siūlys tam tikras metodines priemones, įvairius mokymus. Bendradarbiavimas su Švedijos organizacija padės perimti ir daug kitos patirties – kaip dirbti su tėvais, kaip šviesti visuomenę ir panašiai. O dabar mūsų dar laukia didelis darbas – programos „Friends“ adaptacija Lietuvai“, – sakė „Vaikų linijos“ vadovas dr. Robertas Povilaitis.

„Friends“ yra didžiausia Švedijoje patyčių prevenciją vykdanti organizacija, įkurta 1997 metais. Programos specialistai veda mokymus apie patyčių prevenciją ir konsultuoja mokyklas, vaikų darželius ir sporto mokyklas visoje Švedijoje. Per metus „Friends“ vedamuose mokymuose apsilanko daugiau nei 46 tūkstančiai mokytojų, tėvų ir mokinių. Mokydami, kaip užkirsti kelią patyčioms ir jas stabdyti, „Friends“ siekia, kad vaikai ir paaugliai augtų saugioje visuomenėje.

Remiantis Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) 42 pasaulio šalyse vykdomos Tarptautinės mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos ir sveikatos studijos (Health Behaviour in School-aged Children) naujausių tyrimų rezultatais, Švedijoje patyčių paplitimas tarp paauglių yra vienas mažiausių.

Tuo tarpu Lietuvoje, šio tyrimo (2013–2014 m.) duomenimis, patyčias patyrė didžiausia vaikų dalis iš visų 42 tyrime dalyvavusių šalių – 32 proc. berniukų ir 26 proc. mergaičių. Patys iš kitų tyčiojosi 33 proc. berniukų ir 16 proc. mergaičių.