Jonui Valančiūnui – „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriaus ženklelis

Sukurta : 2017-09-15 11:30:31
Jonui Valančiūnui – „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriaus ženklelis

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su krepšininku Jonu Valančiūnu, tapusiu naujuoju kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriumi. Šalies vadovė J. Valančiūnui įteikė kampanijos simbolį – trispalvio skėčio ženkliuką.

Pasak Prezidentės, savo šaliai padėti galima net ir esant už jos ribų, svarbiausia – noras visada gyventi su Lietuva širdyje. Krepšininkas J. Valančiūnas – geriausias įrodymas, kad tėvyne rūpintis ir ją saugoti galima gyvenant net už tūkstančių kilometrų.

Valstybės vadovės teigimu, prie kampanijos „Už saugią Lietuvą“ prisijungia vis daugiau žmonių ir tai rodo, kad visuomenei rūpi, kas vyksta mūsų šalyje, ji nori prisidėti kurdama geresnę valstybę.

Krepšininkui Prezidentė padovanojo savo bičių sunešto medaus, o J. Valančiūnas pasirašė ir šalies vadovei įteikė marškinėlius.

Sportininkas ne tik įsipareigojo prisijungti prie Prezidentės inicijuotos kampanijos projektų, bet ir pats ėmėsi iniciatyvos sprendžiant aktualias šalies socialines problemas. J. Valančiūno įkurtas labdaros ir paramos fondas pasiryžo padėti pažeidžiamiausiai šalies visuomenės grupei – vaikams ir paaugliams nuo 14 iki 18 metų, gyvenantiems nepalankiomis socialinėmis sąlygomis.

Netrukus duris atversiantis fondo įkurtas jaunimo dienos centras bus skirtas elgesio ir emocinius sutrikimus patiriantiems paaugliams. Pirmasis tokio pobūdžio dienos centras šalyje teiks veiksmingą pagalbą ir socialines paslaugas per sporto užsiėmimus. Dienos centrą lankys Vilniaus miesto savivaldybės Vaiko gerovės komisijos ir Vaiko teisių skyriaus rekomenduoti paaugliai. Tokiu būdu bus užtikrinama, kad jaunuoliai gautų tęstinę pagalbą.  

Dėmesio ir paslaugų trūkumas elgesio problemų turintiems paaugliams – viena opiausių problemų šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia 250 dienos centrų, tačiau juos vaikai lanko dažniausiai tik iki 14 metų. Dienos centrus jaunuoliai palieka itin jautriu gyvenimo laikotarpiu, kai ypač padidėja grėsmė atsidurti netinkamoje aplinkoje. Laiku nesulaukusių pagalbos, įgavusių žalingų įpročių ir susidūrusių su įvairiomis problemomis jaunuolių neretai laukia vienintelis kelias – socializacijos centrai. Šiuo metu šalyje veikiančiuose 5 centruose apgyvendinti beveik 70 vaikų.

J. Valančiūno fondas taip pat ketina remti vaikų saugumą ir sveikatą stiprinančius projektus, užtikrinti pagalbą siekiant išsilavinimo ar integruojantis į darbo rinką.

Krepšininkas J. Valančiūnas – jau 21-asis „Už saugią Lietuvą“ ambasadorius. Šalies vadovės kvietimu prie kampanijos, skirtos mažinti smurtą, priklausomybes, savižudybes bei skatinti globoti ir įsivaikinti, jau prisijungė muzikantai Andrius Mamontovas, Gabrielius Liaudanskas-Svaras ir Maksas Melmanas, žurnalistai ir laidų vedėjai Beata Nicholson, Andrius Tapinas, Rūta Mikelkevičiūtė, Richardas Jonaitis, „radistai“ Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius, architektas ir grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas, savo iniciatyvomis kampaniją taip pat palaiko žurnalistas Edvardas Kubilius, atlikėja Jurga Šeduikytė, kiti žinomi žmonės.

Kampanija suvienijo visą Lietuvą – jos partneriais tapo nacionalinė ir regioninė žiniasklaida, verslo įmonės, asociacijos, klubai. Jau užregistruota beveik pusė tūkstančio gerųjų iniciatyvų, vasaros atostogos šiemet padovanotos daugiau kaip 3000 vaikų, augančių sunkumus patiriančiose šeimose. „Už saugią Lietuvą“ žinia nuėjo per visą Lietuvą, o svarbūs pokyčiai įgyvendinami visose kampanijos srityse.

Daugiau informacijos apie kampaniją galima rasti interneto puslapyje uzsaugialietuva.lt, socialinėje „Facebook“ paskyroje www.facebook.com/uzsaugialietuva ir naudojant žymą #UžSaugiąLietuvą.