Kalėdų Senelį pasiekė Lietuvos vaikų svajonės

Sukurta : 2017-12-05 08:40:02
Kalėdų Senelį pasiekė Lietuvos vaikų svajonės

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su Lietuvos vaikais iš globos namų Suomijoje perdavė Kalėdų Seneliui laiškus, piešinius ir pagrindinę vaikų svajonę – augti su mylinčiais tėvais šeimose. Kalėdų Seneliui įteikta ypatinga dovana – Prezidentės bičių medus.

Į šią nuotykių pilną kelionę ir susitikimą su išsvajotu Kalėdų Seneliu vyko net 100 vaikų iš įvairių globos įstaigų.

Unikalią socialinę akciją „Misija Laplandija“ organizavo prie Prezidentės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ prisijungęs naujienų portalas „DELFI“, parėmė lietuviška įmonė „Norfa“. Akcija, kvietusi piešti Kalėdų Seneliui ir taip padovanoti globos namų auklėtiniams kelionę į Laplandiją, sutelkė visos šalies vaikus. Beveik 3 tūkst. vaikų atsiuntė savo piešinius ir specialiame žemėlapyje žymėjo globos namus, kuriems norėjo sukurti kalėdinį stebuklą.

Pasak Prezidentės, ši misija įrodė, kad mūsų vaikai moka atjausti, dalintis ir suprasti. Visų vaikų svajonė augti saugiose ir juos mylinčiose šeimose yra įmanoma, jeigu kartu padėsime jai išsipildyti. Jau dabar kai kurios globos įstaigos per šventes lieka tuščios – šeimos kviečia vienišus vaikus sutikti Kalėdas savo namuose.

Šalies vadovės teigimu, jau nueitas nemažas kelias į Lietuvą be vaikų globos namų. Daug žmonių atveria savo namų duris vienišiems vaikams, iniciatyvos apsaugoti skriaudžiamus vaikus imasi globėjai, sudėtingoms šeimoms pagalbos ranką vis dažniau ištiesia savivaldybės. Vaikų teisių apsauga, globos namų reforma yra vienas kertinių kampanijos „Už saugią Lietuvą“ prioritetų. Prezidentės pastangomis buvo apribotas mažiausių vaikų patekimas į globos įstaigas, padidinta finansinė parama įsivaikinusiems ir globojantiems, įteisinti budintys globėjai.

Per pastaruosius dvejus metus pertvarkytos 23 vaikų globos įstaigos, jau beveik 400 vaikų gyvena mažuose bendruomeniniuose globos namuose. Net ketvirtadalyje savivaldybių vaikai iki trejų metų jau nebėra atiduodami į globos įstaigas ir, ištikus krizei tėvų namuose, randa vietą kitose šeimose. Pasiteisino ir alternatyvi globa – vien tik šiemet Lietuvoje atsirado 25 laikinieji globėjai, jų šeimose auga 44 vaikai.

Nuotraukos