Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ partneriai – iniciatyva „Mentorystė“ mini vienerių metų sukaktį ir skaičiuoja savo veiklos rezultatus.
Per šį laikotarpį jau keliolika moterų, pabėgusių nuo smurto artimoje aplinkoje ir apsistojusių Vilniaus miesto krizių centre, atrado savo mentores – verslininkes, neabejingas palūžusių moterų problemoms.
Startavus mentorystei, buvo parengtas metų veiklos planas, kuris ne tik sėkmingai įgyvendintas, bet ir viršytas: moterys drauge įsitraukė į projektą „ĮKVĖPK“ ir tapo pagrindinėmis jo iniciatorėmis. Projekto komanda visą vasarą keliavo po Lietuvą, aplankė 10 socialinius sunkumus patiriančių vietovių, kur pasakojo savo istorijas, o drauge atvežė psichologų ir socialinių darbuotojų konsultacijas, menus, koncertus ir pramogas vaikams.
Bėgant metams mentorystę praturtino daug veiklų: moterys drauge ėjo į parodas, keliavo, dalyvavo konferencijose apie verslo pagrindus, rengė užsiėmimus vaikams. Iš nepažįstamųjų jos tapo bičiulėmis, kurios dalinasi ir savo džiaugsmais, ir patirtais sunkumais.
Iniciatyvos metu smurtą patyrusi moteris ėmėsi savo verslo, kita pradėjo seniai norėtas piešimo pamokas, dar viena rado darbą, ėmėsi baigti mokyklą.
Smurtą patyrusioms moterims suteiktos naujos karjeros galimybės (kirpykloje, restorane), lavinamas jų talentas (dailės pamokos), plečiamas akiratis (galerijų lankymas, veiklos drauge su vaikais).
Vienas iš mentorystės tikslų – įtraukti sunkumus patiriančias moteris į socialinį ir kultūrinį gyvenimą, padėti atrasti prasmingo ir įdomaus laisvalaikio galimybes.
Šiandien, praėjus metams nuo mentorystės pradžios, jos dalyvės nori plėsti programą ir inicijuoti dar daugiau projektų, bendrų veiklų ir edukacijų.