Pirmasis susitikimas su jūra – pusei tūkstančio vaikų

Sukurta : 2017-07-31 11:11:43
Pirmasis susitikimas su jūra – pusei tūkstančio vaikų

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Palangoje, kur susitiko su iš visos šalies į vasaros stovyklą suvažiavusiais vaikais. Į šalies vadovės kvietimą dovanoti vaikams turiningas vasaros atostogas atsiliepusi Palangos miesto savivaldybė į savaitgalio stovyklą sukvietė per 500 vaikų iš 53 savivaldybių. Beveik visi vaikai čia lankėsi ir jūrą matė pirmą kartą.

Šalyje yra 19 tūkstančių socialinės rizikos šeimose augančių vaikų. Didžioji jų dalis neturi jokių galimybių vykti į vasaros stovyklas ar užsiimti kita turininga veikla, todėl yra priversti laiką leisti žalingoje ar netinkamoje aplinkoje.

Prezidentė pažymėjo, kad Palanga – puikus pavyzdys, kaip galima pasirūpinti ne tik savo, bet ir visos šalies vaikais, tereikia tik noro ir iniciatyvos. Vaikų vasaros užimtumui užtikrinti būtina visų savivaldybių iniciatyva.

Kampanijos „Už saugią Lietuvą“ akcija „Padovanok vaikui vasarą“ vykdoma jau antrą kartą.  Jos tikslas – įvairiais būdais prisidėti prie turiningo sunkumus patiriančių vaikų vasaros laisvalaikio, stiprinti vaikų socialinius įgūdžius ir sudaryti sąlygas dalyvauti vasaros stovyklose. Akcijai įpusėjus jau surinkta beveik 22 tūkstančiai eurų stacionarioms vaikų stovykloms, daugiau nei tūkstantis vaikų dalyvauja dienos stovyklose, išvykose ir kitose partnerių organizuojamose veiklose. Tai beveik dvigubai daugiau nei pernai metų akcijos rezultatas.

Pasak šalies vadovės, aktyvus visuomenės, verslo įsitraukimas – geriausias įrodymas, kad šalies žmonės neabejingi, jautrūs ir gebantys padėti sunkioje situacijoje atsidūrusiems aplinkiniams.

Prezidentė bendravo su vaikais, kartu dalyvavo šventinėje eisenoje, aplankė Palangos tiltą, stebėjo specialiai stovyklos dalyviams organizuotus užsiėmimus. Savaitgalio stovykloje vaikų dar laukia ne tik daugybė pramogų, bet ir galimybė dalyvauti edukacinėse programose, ekskursijose po Palangos muziejus.

Nuotraukos