Pirmoji patirtis ant slidžių – 100-ui dienos centrų vaikų

Sukurta : 2018-03-02 13:00:38
Pirmoji patirtis ant slidžių – 100-ui dienos centrų vaikų

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota nacionalinė socialinio saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą“ kartu su partneriu „Rimi Lietuva“ padovanojo slidinėjimo pamoką daugiau nei 100-ui vaikų iš dienos centrų. Sunkumus patiriančių šeimų vaikai vis dažniau sulaukia lavinančių turiningo laisvalaikio dovanų.

Pasak šalies vadovės, vis dažniau į socialinių problemų sprendimą įsitraukiantis verslas ir visuomenė – geriausias įrodymas, kad realūs pokyčiai Lietuvoje jau vyksta. Prezidentė pažymi, kad dėmesys sunkumus patiriantiems vaikams būtinas nuolat ir tai ne tik materialūs dalykai – dar svarbiau yra žmogiškas dėmesys, naudingos pamokos ir patirtis, galimybė vaikams pažinti save, įgyti socialinių įgūdžių, turiningai leisti laisvalaikį.

Su vaikais iš Vilniaus, Širvintų ir Vaidotų dienos centrų susitiko ir žiemos malonumais džiaugėsi garsūs Lietuvos biatlonininkai Rokas Suslavičius ir olimpietis Tomas Kaukėnas, taip pat kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriai dailininkai broliai Algirdas ir Remigijus Gataveckai.

Daugumai vaikų tai buvo pirmoji pažintis su slidėmis. Vaikai kartu su žiemos pramogų parko „Liepkalnis“ instruktoriais mokėsi, kaip teisingai slidinėti, išbandė slides, susipažino su slidinėjimo trasomis ir žiemos pramogų parko inventoriumi. Po kelias valandas trukusių aktyvių pramogų vaikų laukė draugiški pietūs.

Prezidentės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ tikslas – sutelkti visuomenę kovoti su smurtu, savižudybėmis ir priklausomybėmis, skatinti globą ir įsivaikinimą. Daugiau informacijos apie kampaniją galima rasti interneto puslapyje www.uzsaugialietuva.lt, socialinėje „Facebook“ paskyroje www.facebook.com/uzsaugialietuva ir naudojant žymą #UžSaugiąLietuvą.