Prezidentės iniciatyva – vasaros atostogos tūkstančiams vaikų

Sukurta : 2018-08-29 14:12:09
Prezidentės iniciatyva – vasaros atostogos tūkstančiams vaikų

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Rukloje veikiančiame vaikų dienos centre, kuris socialiai atsakingo verslo pastangomis šią vasarą buvo tapęs ilgiausia vasaros stovykla šalyje. Valstybės vadovė su vaikais ir miestelio bendruomene dalyvavo stovyklos uždarymo šventėje ir paskelbė akcijos „Padovanok vaikui vasarą“ rezultatus.

Pasak šalies vadovės, investuodami į vaikus, jų socialinių įgūdžių lavinimą, prasmingą laisvalaikį, investuojame į visos valstybės ateitį. Dėmesys, meilė, perduota patirtis ir žinios vaikams išliks ilgam. Vėliau šie vaikai jau patys kurs geresnę ir saugesnę Lietuvą mums visiems. Didelio palaikymo iš žmonių, verslo įmonių sulaukusi akcija – puikus įrodymas, kad visuomenė šią žinią jau išgirdo ir suprato.

Ruklos vaikų dienos centre veikianti stovykla – vienas iš akcijos „Padovanok vaikui vasarą“ gerųjų pavyzdžių. Iš emigracijos grįžęs ir Nyderlanduose pradėtą verslą į Lietuvą perkėlęs reklamos agentūros „YNOT Media“ įkūrėjas Andrius Valatka siekė prisidėti ir prie socialinių pokyčių šalyje, todėl kartu su komanda inicijavo unikalią, net 3 mėnesius veikiančią dienos stovyklą Ruklos vaikams. Tai didžiausias tokio pobūdžio projektas šalyje, kai stovykla veikia visą vasarą, o vaikų lavinimui bei ugdymui skiriamas ypatingas dėmesys. Stovykloje lankėsi kviestiniai svečiai, ugdymo specialistai, vaikai dalyvavo ekskursijose, išvykose.

Šiam projektui įgyvendinti Rukla pasirinkta neatsitiktinai. Seniūnija išsiskiria didesne socialinių problemų koncentracija, o Jonavos rajone gyvena didžiausias skaičius socialinės rizikos šeimų visoje Kauno apskrityje.

Projektas pasibaigus vasarai nesustos, jau nuo rugsėjo vaikų dienos centre bus sukurti 3 papildomi etatai, ilginamas dienos centro darbo laikas, samdomas sporto mokytojas, finansuojamos plaukimo pamokos, psichoterapija, logopedas, ekskursijos. Dienos centrą galės lankyti apie 40 socialinėje atskirtyje esančių šeimų vaikų, tarp jų ir Rukloje gyvenančių ukrainiečių, pabėgėlių iš Sirijos šeimų vaikai.

Anot Prezidentės, trečią kartą vykusi vaikų vasaros atostogų akcija – puikus visuomenės susitelkimo pavyzdys, suteikęs galimybę atostogauti beveik 3000 šalies vaikų. Per visą kampanijos laikotarpį turiningos vasaros dovana jau pasiekė apie 8000 vaikų, augančių sunkumus patiriančiose šeimose.

Į akciją aktyviai įsitraukė Lietuvos žmonės, savivaldybės ir valstybės institucijos (nupirkta 116 kelialapių į stovyklas). Akcijoje aktyviai dalyvavo verslas: kelialapius į stovyklas dovanojo verslo organizacijų „Infobalt“ ir „Investuotojų forumo“ nariai, „Western Union“ „Novaturas“, „ERGO“ bei kitos verslo įmonės, Smiltynės jachtklubas beveik 100 globos namų vaikų dovanojo savaitgalio stovyklą prie jūros. Galimybę pirmą kartą pamatyti jūrą 500 Lietuvos vaikų šiemet ir vėl dovanojo Palangos savivaldybė, o mažiausiuose šalies miesteliuose ir kaimeliuose gyvenančius beveik 300 vaikų aplankė ir į kūrybinę veiklą įtraukė Keliaujančios architektūros dirbtuvės.

Prie akcijos tradiciškai aktyviai prisidėjo užsienio šalių diplomatinės atstovybės ir kiti partneriai: į edukacinę išvyką vaikus pakvietė Izraelio ambasada (150 vaikų), kelialapius į stovyklas padovanojo Amerikos prekybos rūmai, Vilniaus tarptautinis klubas vaikams iš globos namų ir sunkumus patiriančių šeimų organizavo pramogas Nemenčinės miškuose (200 vaikų).

Akcija taip pat paskatino duris atverti 270 švietimo įstaigų, bibliotekų, muziejų, kultūros centrų visose savivaldybėse. Skaičiuojama, kad į įvairias laisvalaikio veiklas čia įsitraukė apie 21 tūkstantis vaikų visoje Lietuvoje.

Šalies vadovei raginant vis daugiau dėmesio skirti turiningoms vaikų vasaros atostogoms, jau antri metais iš eilės auga ir valstybės skiriamos lėšos vaikų vasaros stovykloms finansuoti.