Prezidentūra jungiasi prie pasaulinės kovos su smurtu iniciatyvos

Sukurta : 2018-11-23 12:18:07
Prezidentūra jungiasi prie pasaulinės kovos su smurtu iniciatyvos

Minėdama Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną lapkričio 25-ąją, sekmadienį, Prezidentūra prisijungs prie Jungtinių Tautų iniciatyvos „Orange the World“ ir rūmų fasadą apšvies oranžine spalva.

Nuo 2015-ųjų kiekvienais metais minint Kovos su smurtu prieš moteris dieną žymūs Pasaulio pastatai ar objektai nušvinta oranžine spalva. Taip norima atkreipti visuomenės dėmesį į plačiai paplitusią smurto prieš moteris ir mergaites problemą.

Šiais metais vyksiančios „Orange the World“ kampanijos metu išskirtinis dėmesys skiriamas išdrįsusiems prabilti apie smurto prieš moteris atvejus, jų aukoms, gynėjams ir tokioms pilietinio aktyvumo kampanijoms kaip #MeToo, #TimesUp, #NotOneMore. Taip siekiama pabrėžti socialinių judėjimų įtaką stiprinant visuomenės supratimą apie smurto prieš moteris žalą ir pasekmes bei jų pagalbą smurto aukoms.

Pasak Prezidentės, plačiai įsišaknijusi „smurto kultūra“ yra ypač skaudus reiškinys mūsų visuomenėje. Smurto artimoje aplinkoje paplitimas peržengia išsilavinimo, gaunamų pajamų ar statuso visuomenėje slenksčius. Norint įveikti pakantumą smurtui, reikia visų neabejingų žmonių pajėgų, drąsos ir sąmoningumo.

Kova su smurtu artimoje aplinkoje yra vienas iš pagrindinių Prezidentės inicijuotos nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“ tikslų, į kurį siekiama sutelkti piliečių, nevyriausybinių organizacijų iniciatyvas. Tarp jų vienos ryškiausių – po atokiausius šalies miestelius keliaujantis projektas „Įkvėpk“, Lietuvos verslo moterų tinklo atstovių pagalba moterims, išdrįsusiomis pasipriešinti smurtui. Šios sėkmės istorijos jau tapo puikiu pavyzdžiu visai Lietuvai.

Pernai Lietuvoje registruota beveik 11 tūkst. smurto artimoje aplinkoje nusikaltimų. 8 iš 10 smurto artimoje aplinkoje nusikaltimų aukos buvo moterys.  Policijos departamento duomenimis, 2017 m. policijoje iš viso užregistruota 47,9 tūkst. pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje.