Vasaros palydėtuvėms – „Už saugią Lietuvą“ partnerių iniciatyvos

Sukurta : 2017-08-22 09:19:41
Vasaros palydėtuvėms – „Už saugią Lietuvą“ partnerių iniciatyvos

Vasara jau eina į pabaigą, tačiau Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotą akciją „Padovanok vaikui vasarą“ vis pildo gerosios iniciatyvos, siūlančios vaikams iš vargingiau gyvenančių šeimų padovanoti turiningas ir nepamirštamas vasaros atostogas.

Prisijungti prie kampanijos ir į šalies socialinį gyvenimą aktyviai įsitraukti pasiryžo Nyderlandų Karalystės ambasada. Bendradarbiaudama su Klaipėdos „Rotary“ klubu „Karalienė Luizė“ rugpjūčio 23–24 dienomis ambasada į išgyvenimo žygį pakvietė globos namų auklėtinius ir šeimose globojamus vaikus. Programą parengė ir vaikus į žygį Kairių poligone (Klaipėdos r.) ves penki Lietuvos kariuomenės ir šeši Nyderlandų kariai, tarnaujantys NATO priešakinių pajėgų batalione. Žygeiviai su kariais mokysis išgyvenimo gamtoje gudrybių, žais sporto žaidimus, bendraus prie laužo.

„Norime, kad šis patyrimas vaikams būtų ne tik smagi atrakcija, bet ir valios ugdymo pamoka, galimybė susipažinti su NATO kariais, plėstų akiratį, stiprintų tikėjimą ir tarpusavio pasitikėjimą, nes netrukus jie taps savo valstybės kūrėjais“, – sako Nyderlandų Karalystės ambasadorius Lietuvoje Gijsbertas Hendrikas Christiaanas Van der Lingenas.

Vasaros palydėjimo šventę prieš artėjančius mokslo metus ir neišdildomus įspūdžius pajūryje dovanoja Smiltynės jachtklubas, rugpjūčio 26 dieną visus vaikus iš globos namų ir socialiai remtinų šeimų kviečiantis į edukacinę regatą.

Regatos metu vaikai susipažins su buriavimo pagrindais, turės galimybę visą regatą stebėti iš arti, aplankys Lietuvos jūrų muziejų, dalyvaus edukacinėse veiklose. Organizatoriai teigia, kad buriavimas – išskirtinė sporto šaka, skatinanti vaikų ir jaunimo vieningumą dirbti komandose, mokanti išklausyti vieniems kitus, ugdanti morališkai tvirtą asmenybę, skatinanti vaikų saviraišką, auginanti jaunus sportininkus ir puoselėjanti sveikatą.

Jau ne pirmus metus socialiai atsakinga veikla užsiimantys draudimo bendrovės „Gjensidige“ darbuotojai šiemet visą savo dėmesį ir pagalbą nusprendė skirti sunkiau gyvenantiems vaikams. Įmonė turiningą vasaros laisvalaikį visai dienai padovanojo Tulpiakiemio (Ukmergės r.) dienos centro auklėtiniams. Kartu jie kepė dešrainius, vaišinosi skanėstais, žaidė krepšinį, piešė, dainavo, žaidė su darbuotojų atsivežtais šunimis.

Turiningą laisvalaikį dovanoja ir telekomunikacijų bendrovė „Telia“, visus vaikų dienos centro auklėtinius kviečianti į dienos ekskursiją. Įmonėje apsilankę vaikai galės apžiūrėti bendrovės technologines įdomybes, taip pat pasiklausyti paskaitos apie saugumą internete.

Aktyvių ir sąmoningų žmonių, verslo įmonių ir valstybės įstaigų dėka jau daugiau nei 2000 vaikų dalyvavo vasaros stovyklose, lankėsi prie jūros, mokėsi kurti ir bendrauti. Po visą Lietuvą sklindanti „Padovanok vaikui vasarą“ žinia vaikams atvėrė duris į turiningą ir saugų vasaros laisvalaikį. Prisidėti prie šios akcijos dar galima aukojimo portale aukok.lt. Akcija baigiasi rugsėjo 1 dieną.