Prezidentė su dienos centrų vaikais ruošėsi Velykoms

Sukurta : 2019-04-18 14:02:37
Prezidentė su dienos centrų vaikais ruošėsi Velykoms

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su vaikų dienos centrų auklėtiniais dalyvavo velykinėse edukacinėse dirbtuvėse.

Pasak šalies vadovės, Velykos – mus visus sujungianti šventė. Nors kiekviename krašte ir šeimoje ji yra savita, turime ir bendrų velykinių tradicijų, kurios mus vienija, – dalinimasis margučiu nuo seno simbolizuoja darną ir vienybę.

Valstybės pažinimo centre vykusiose dirbtuvėse tautodailininkai kartu su menininku Algirdu Gatavecku Prezidentę ir vaikus mokė įvairių kiaušinių marginimo technikų, pynė verbas, gamino tradicinius velykinius karpinius.

Marginti kiaušinius vaikams padėjo ir grupė „Biplan“, kuri dirbtuvių dalyviams pristatė kampanijai „Už saugią Lietuvą“ dovanojamą dainą – „Nuo nulio iki mėnulio“. Naujausia grupės daina atkreipia dėmesį į žeminantį elgesį ir patyčias bei įkvepia siekti savo svajonių.

Jau trejus metus ypatingas kampanijos „Už saugią Lietuvą“ dėmesys skiriamas sunkumus išgyvenantiems vaikams ir iniciatyvoms, kovojančioms su patyčiomis ir smurtu. Nuo pat kampanijos pradžios vaikų dienos centrų auklėtiniai – dažni svečiai Prezidentūroje, kur dalyvaudami įvairiuose renginiuose ir edukacinėse veiklose jie stiprina socialinius įgūdžius.

Šalies vadovė visiems palinkėjo gražių ateinančių Velykų, kad didžioji pavasario šventė suburtų artimuosius, o visų energiją, mintis ir nuotaiką pakeltų geriems darbams ir tauriems siekiams.